VFX

Thanos’un VFX breakdownu Yayınlandı

Marvel Evrenindeki en karmaşık karakterlerden biri olan Thanos’un üretimine dair VFX BreakDownu yayınlandı. Bu breakdown ile Thanos’un nasıl yapıldığına dair fikirleri öğrenin.

Ayrıca oyun ve film için bir 3d karakter modeli nasıl oluşturulur ve tüm oluşturma süreci için Oyun için karakter oluşturma bölümümüze bakabilirsiniz.

Weta Digital tarafından yayınlanan Thanos’un VFX breakdownu

Weta Digital, Avengers filmlerindeki antagonistlerden Thanos’un oluşturma sürecini paylaştı. Thanos, franchise’ta oluşturulacak en karmaşık CG karakterlerinden biridir. Videoda ekip, geliştirme sürecinde kullanılan teknikleri paylaştı ve film çekimlerinin yanı sıra bazı devam eden çalışma görüntülerini de paylaştı.

Filmlerin nasıl olşturulduğunu öğrenmek isterseniz Pipeline sürecine hakim olmanız gerekmektedir. O yüzden Görsel Efekt Stüdyolarında Kullanılan Pipeline Nedir? ile ilgili bölümümüze bakmayı unutmayın.

Örneğin, prodüksiyonun ilk adımı Josh Brolin’in yüzünün yüz hareketini Actorpuppet adlı bir teknikle yakalamayı içeriyordu. Bu teknikle, ekip iki yüz olacak şekilde kukla oluşturdu ve Josh’un performansının tüm küçük ayrıntılarını ekledi. Bu sayede, 3D modellere, yüz mimiklerinin sorunsuz bir şekilde aktarılması için kullanıldı.

Endgame filminde ilk kez tanıtılan bir diğer harika araç da Deep Shades oldu. Bu araçla Thanos’un duygusal ifadesi daha karmaşık ve ayrıntılı şekilde ortaya çıkartıldı.

Marvel karakteri olan Thanos’un oluşturma süreci hakkında daha fazla bilgi edinmek için videoyu izleyin.

Thanos’un Ölüm Anı VFX Sahnesi

Thanos'un VFX breakdownu Yayınlandı

Thanos, Avengers: Endgame’de Tony Stark’ın eldiveni giymesi ve parmaklarını şıklatması ile ilgili olan sahneyi sundular. Sahneyi hazırlayan Weta Digital sanatçıları tüm zamanların en büyük filmlerinden biri olan Endgame in önemli karelerini paylaştılar.

Marvel Filmler ve End Game

Marvel Sinematik Evreni’nin ilk üç aşamasının kalbinde Sonsuzluk Taşları olarak bilinen altı taş vardı.

Her taş belirli bir güce sahipti ve Marvel filmlerinin son on yılı boyunca çeşitli karakterler onları evrene korkunç bir yıkım yapmak için ellerinde tutmaya çalıştı.

Sonsuzluk Savaşı’nda (End Game’de) Iron Man, Doctor Strange, Spider-Man ve Galaksinin Koruyucuları, tüm sonsuzluk taşlarını elde etmesini önlemek için son gezisinde Titan’ın ev gezegeni üzerinde Thanos ile savaşır. Star-Lord, yani Peter Quill, planı takip etmez ve sonuç olarak Thanos görevinde başarılı olur ve yeni kitty out Infinity Gauntlet’i gerçek gezegenlere sahip insanlara saldırmak için kullanır.

Daha fazla oku:

  • İleriye dönük planlarınız arasında bir VFX stüdyosu kurmak varsa bir VFX Stüdyosu Nasıl Kurulur? ile ilgili hazırladığımız bölüme bakabilirsiniz.
  • 2020 yılına ait en iyi 3D filmlerini arıyorsanız 2020’nin En iyi 10 3D Filmi sıralamamıza bakabilirsiniz.
  • 3D Modellerinizi yaratabilmeniz için size gereken çizim yada grafik tabletlerinden hangisini seçeceğinize karar veremiyorsanız En iyi Çizim Tableti kılavuzumuza bakmayı unutmayın.

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu