HaberlerVR-AR
Trend

Doctor Who, ilk VR olayını başlattı

İddialı Doctor Who The Runaway, mini bölümündeki en yeni arkadaşı siz olun. Yepyeni bir Doctor Who sanal gerçeklik deneyimi, hayranların ilk kez TARDIS ‘in VR versiyonuna adım atmalarını sağlıyor. Doctor Who: The Runaway, İngiltere’de Oculus Mağazası, Vive Port ve BBC VR uygulamasında.

VR
Resim: BBC

BBC, bugün yepyeni bir Doctor Who sanal gerçeklik macerasını başlattı. Jodie Whittaker, Doctor Who: The Runaway, izleyicinin Doktor ‘un arkadaşı haline geldiği, epik bir canlandırma bölümü olan Zaman Efendisi rolünü oynatıyor.

Aunty Beeb’s swanky VR hub, VR ‘nin ana bir akıma dönüşmesi için hazır olduğuna dair en büyük göstergedir. Bugüne kadar sanal gerçekliğin fütüristik ortamını kullanan çok fazla TV şovu örneği olmamıştır ve tartışmasız Doktor Who kadar yüksek profilli de değildir. Yani bu BBC içeriği için cesur bir adım ve büyük bir lansman gibi görünüyor.

BBC, şu ana kadar epeyce VR deneyimi yaşadı (Blitz ‘teki hayatın keşfi ve etkileşimli bir masal, şu anda indirilebilir olanın bir örneğidir), ancak etkileşimli tedaviyi alan ilk büyük TV şovu Doctor Who oldu.

BBC VR Hub ‘ın başkanı Zillah Watson şöyle diyor: “Bu, ekibimizden bugüne kadarki en iddialı proje. Ve sonuç, hayranların seveceği büyülü bir macera. Aynı zamanda sanal gerçekliğin, yeni tür deneyimler yaratmak için sahip olduğu muazzam potansiyeli göstermektedir. ”

VR

Doctor Who: The Runaway VR

13 dakikalık mini bölüm bir uzay çarpışmasıyla başlıyor ve oldukça sevimli bir genç, uzaylıyı gezegenine geri götürmek için zamana karşı yarışıyor. Her ne kadar etkileşimli unsurlar makul şekilde sınırlı olsa da, bu acil durum sırasında gemiye pilotluk etme şansına da sahip oluyorsunuz. Passion Animation Studios‘un canlandırması ile güçlendirilen bir Doktor büyüsü.

Doctor Who: The Runaway, izleyicilerinin ücretsiz indirmesi için şuanda hazırdır. 13 dakikalık sürükleyici sürüm; Oculus Mağazası ve Vive Port’tan edinilebilir. Ayrıca Oculus Rift ve HTC Vive’de kullanılabilir. Oculus Go ve GearVR için BBC VR Uygulamasından 360 derecelik bir video versiyonunu da indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer yayınlarımız:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu