Web Tasarımı

En iyi 15 WordPress Video Oynatıcı Eklentisi 2020

Bir video izlemek söz konusu olduğunda, her zaman YouTube’da veya diğer popüler web sitelerinde izlemeyi tercih edebilirsiniz. Çünkü harika bir izleme deneyimi sağlarlar. En iyi 15 WordPress video oynatıcı eklentisi kılavuzumuz bu deneyimi web sitenizde yaşatmayı amaçlamaktadır.

Ziyaretçilerin video izlemesine de izin veren bir web sitesi oluşturmak isterseniz WordPress’i bu iş için kullanabilirsiniz. İşletmeler artık video içeriği oluşturmaya ve bunları web sitelerinde listelemeye daha eğilimlidir. Bu durumda, web sitenizdeki videoları yönetme sürecini basitleştiren WordPress video oynatıcı eklentisine ihtiyacınız vardır. Ayrıca, web sitenizde estetik açıdan şaşırtıcı görünen muhteşem video oynatıcı eklentileri yükleyebilirsiniz.

WordPress Video oynatıcı eklentileri, WordPress ile birlikte gelen yerel oynatıcıdan çok daha fazlasını sunar. İçeriklerini kitlelerine nasıl temsil ettikleri konusunda ciddi olan herhangi bir web sitesi için, video oynatıcı da dahil olmak üzere her şeyin birinci sınıf olmasını sağlamalıdırlar.

WordPress video oynatıcı eklentisine derinlemesine dalmadan önce, varsayılan video oynatıcıyı denemeniz önemlidir. Bunu yapmak için, medya yürütücüye bir video yükleyin ve sitenize yerleştirin. Video nun boyutunu, otomatik oynatma özelliğini ve diğer özellikleri kontrol edin. Bu sayede elinizde mevcut olan player özelliklerinin ne olduğunu daha iyi anlar, ona göre ekstra özellik ekleyeceğiniz en iyi wordpress video oynatıcı eklentilerine bakabilirsiniz.

Ayrıca web tasarımı oluşturmak için yeni trendlerden haberdar olmak için Web Tasarımı için Bilmeniz Gereken 7 trend ile ilgili yazımıza bakmayı unutmayın.

Şimdi, ne olduğunu anladığınıza göre, en iyi WordPress Video Oynatıcı eklentileri ile başlayalım.

1. WP Video Lightbox

En iyi 15 WordPress Video Oynatıcı Eklentisi 2020
En iyi WordPress Video Oynatıcı WP Video Lightbox ilk sırada

WP Video Lightbox WordPress eklentisi, kullanıcıların bir ışık kutusu yer paylaşımı ekranı kullanarak videoları doğrudan herhangi bir sayfaya yerleştirmelerine olanak tanır. Eklenti, web sitenizde resim, flash, YouTube veya Vimeo videoları görüntülemeyi umuyorsanız kullanışlı olabilir. Ayrıca, eklenti tamamen duyarlı olduğundan, mobil kullanıcılar da işlevlerinden çok fazla sorun yaşamadan yararlanabilecekler.

Vimeo ve YouTube videosunu gömmek son derece basittir ve kısa kodlar kullanılarak kolayca web sitenize ekleyebilirsiniz. Eklenti, kullandığınız Video için küçük resmi otomatik olarak getirerek size yardımcı olabilir, ancak isterseniz küçük resimlerinizi kullanma seçeneğiniz de vardır. Eklenti ayrıca bir YouTube videosunun sonunda önerilen videoyu devre dışı bırakma seçeneği sunar, böylece kitlenizin dikkati dağılmaz.

2. ARVE Advanced Responsive Video Embedder

En iyi 15 WordPress Video Oynatıcı Eklentisi 2020
ARVE Gelişmiş Duyarlı Video Embedder

ARVE Advanced Responsive Video Embedder, WordPress için ücretsiz olarak alabileceğiniz en popüler ve güçlü video yerleştirme eklentilerinden biridir. Eklenti, web sitenizde videolar göstererek karşılaşabileceğiniz her sorunun üstesinden gelmek için kullanışlı özelliklerle doludur.

Her şeyden önce, adından da anlaşılacağı gibi, wordpress eklentisi mobil kullanıcılarınızın herhangi bir sorun yaşamadan keyfini çıkarabilmeleri için, yerleştirdiğiniz tüm videoları oynatmaya yardımcı olur. Diğer seçenekler arasında ( WYSIWYG HTML text editör ) desteği, otomatik başlatma videoları, isterseniz URL parametrelerini değiştirme, video hizalamasını değiştirme ve çok daha fazlası ARVE wordpress video eklentisinde bulunur.

3. WordPress Video Embed & Thumbnail Generator

En iyi 15 WordPress Video Oynatıcı Eklentisi 2020
Video Gömme ve Küçük Resim Oluşturucu – En iyi WordPress Video Oynatıcı

Adı her şeyi söylüyor. Video Gömme ve Küçük Resim Oluşturucu, sitenize video yerleştirmenize ve bu videolar için küçük resimler oluşturmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bir WordPress eklentisidir. Eklenti Video.js, MediaElement.js, JW Player 6 ve Adobe Strobe Media Playback Flash oynatıcısı dahil olmak üzere çok sayıda medya oynatıcı özelliklerini içerisinde barındırır. Ayrıca duyarlı ve mobil uyumlu olması her zaman bir artıdır.

Video oynatıcı eklentisi ile elde ettiğiniz diğer özellikler, bir pop-up video galerisi oluşturma seçeneğini, sitenizin düzenine uyacak şekilde video genişliği ve yüksekliği ile tweak yapmak için site, videolarınızın doğrudan Facebook zaman çizelgesinde oynatılmasını sağlama seçeneği ve çok daha fazlasını içerir. Ayrıca altyazı ve altyazı ekleme seçeneğiniz de olacaktır.

4. Ultimate Video Oynatıcı WordPress Eklentisi

En iyi 15 WordPress Video Oynatıcı Eklentisi 2020
Ultimate Video Oynatıcı WordPress Eklentisi

WordPress web siteleri için “Ultimate Video Player” özel bir video oynatıcı eklentisidir. Eklenti, yüklendikten sonra yerel video oynatmanıza veya hatta YouTube veya Vimeo gibi diğer sunuculardan yayınlamanıza olanak tanır. Bununla birlikte, eklentinin sadece MP4 formatına sahip yerel videoyu oynatabildiğini belirtmek gerekiyor.

Başlangıç ​​için kullanıcılar video kalitesini değiştirebilir, altyazıları seçebilir ve oynatma hızlarını rahatlıklarına göre kontrol edebilirler. Eklenti ayrıca belirli videoları parola ile korumanıza, videolara reklam eklemenize, özelleştirme için birden çok özellik eklemenize izin verir.

5. WordPress Spider Video Oynatıcı

En iyi 15 WordPress Video Oynatıcı Eklentisi 2020
WordPress Spider Video Oynatıcı

Spider Video Oynatıcı, kullanıcıların bloglarına, yayınlarına ve sayfalarına çok hızlı bir şekilde video eklemelerini sağlayan WordPress için kullanımı kolay bir video oynatıcı eklentisidir. Eklenti, videoları oynatmak için HTML5 ve Flash oynatıcıyı destekler. Bu, hem yeni hem de eski tarayıcılardan gelen kullanıcıların içeriğinizin tadını çıkarmada sorun yaşamayacağı anlamına gelir.

Eklenti, YouTube ve Vimeo videolarını web sitelerinize yerleştirmenize yardımcı olabilir, ancak RTMP URL’leriyle birlikte HTTP video URL’leri için de desteği vardır. Eklenti, video oynatıcı penceresinde görüntülenen küçük resimleri de destekler. Bunun dışında, video oynatıcının yüksekliği ve genişliği, video filigranları ile oynatma seçeneği elde edersiniz. Kullanıcıların videoları tam ekran modunda görmelerine de izin verebilirsiniz.

6. Video Gallery WordPress Eklentisi

Video Gallery WordPress Eklentisi

Özelleştirme ve yanıt verme, web sitenizdeki bir video oynatıcı için en büyük önceliklerse, Video Gallery WordPress eklentisi mükemmel yardım sağlayacaktır. Bu WordPress video oynatıcı eklentisi, web sitenize mobil kullanıcılar için en iyi deneyimi sunmak için duyarlı ve dokunmatik özellikli bir video galerisi eklemenize yardımcı olur.

Eklenti ayrıca orijinal videolar kurma seçenekleri, elle çekilen video galerisi, video türlerine dayalı videoların site galerisi ve çok daha fazlasını sunar. Kendinden barındırılan videolar da dahil olmak üzere birden çok kaynaktan video akışı için seçenekler de vardır. Sosyal Medya entegrasyonunu en üst düzeye çıkarmak için derin bağlantılar içerir.

7. YouTube Eklentisi

En iyi 15 WordPress Video Oynatıcı Eklentisi 2020
YouTube Eklentisi

YouTube Eklentisi, YouTube videolarını web sitenizde sergilemenize yardımcı olan, uygun şekilde adlandırılmış bir WordPress eklentisidir. Yalnızca web sitenizde YouTube videolarını sergilemeye odaklanmak istiyorsanız, bu eklenti muhtemelen piyasadaki en iyisidir. Sadece web sitenizde YouTube videolarını görüntülemenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda size büyük bir kontrol sağlar.

Özelleştirme cephesinde, bu video oynatıcı WP eklentisi yüzün üzerinde ayarlanabilir parametre, renk şemaları, oynatıcı için 3 farklı başlık düzeni ve çok daha fazlası ile birlikte gelir. Ayrıca, esnek video sırası seçeneğini, videolara göz atmak için bir sayfalandırma seçeneğini ve tüm videolara uygun bir arama seçeneğini kullanarak oynatma listenizi sıralama seçeneğine sahip olursunuz. Tüm bunların yanı sıra, video galerisinde reklam bloklarını videoların altında veya pop-up olarak göstermenize olanak tanıyan eklentiyle AdSense entegrasyonu da vardır.

8. MediaElement.js

En iyi 15 WordPress Video Oynatıcı Eklentisi 2020
WordPress Video Oynatıcı Eklentileri

MediaElement.js kullanımı ücretsiz bir eklentidir. Temel HTML5 videosunu destekler, ancak HTML olmayan tarayıcılar için geri dönüş desteğine de sahiptir. Video oynatımı sağlamak için Silverlight veya Flash’a geçer.

Video oynatıcının diğer önemli özellikleri arasında tam boyutlu ekran modu, ses işlevi, ses kontrolü, otomatik oynatma ve çok daha fazlası bulunur. Ayrıca, isterse kullanıcıların videoyu önceden yüklemesine de izin verebilirsiniz. Dikkatimizi çeken bir başka işlev de altyazı dosyası URL’si ekleme yeteneğidir.

Bu WordPress video oynatıcı eklentisi de çok sayıda kısa kod ile birlikte geliyor. Kısa kodlar, ses URL’si, video kaynağı, genişlik, yükseklik ve diğer video oynatıcı seçenekleri de dahil olmak üzere videonun hemen hemen her yönünü kontrol eder. Mümkünse çakışmaları atlamak için basit bir yol bile sağlar.

9. FV Flowplayer Video Oynatıcı

En iyi 15 WordPress Video Oynatıcı Eklentisi 2020
FV Flowplayer Video Oynatıcı

FV Flowplayer WordPress video oynatıcı, web siteniz için bir HTML5 video oynatıcısıdır. Ayrıca, HTML’yi desteklemeyen eski tarayıcılar için de kullanabilirsiniz. 30.000’den fazla aktif kurulumla FV Flowplayer popüler bir eklentidir. FV Flowplayer özelliklerle doludur. Belirli kullanıcıların videolarını konumlandırma özelliği ile başlar. Bu, videoyu konuk veya üye için konumlandırabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca çalma listesini de destekler. Eklenti tamamen duyarlı ve herhangi bir cihazda çalışacak ve modern web siteleri için ideal bir seçim olabilir.

Oynatıcı, MP4 ve diğerleri dahil olmak üzere tüm önemli video formatlarını oynatmanıza izin verir. Diğer önemli özellikler arasında tam ekran desteği, Google Analytics, ağır çekim ve çok daha fazlası bulunur. Ayrıca, deneyebileceğiniz bir PRO sürümü var. PRO sürümü daha fazla özellik ve özelleştirilebilirlik sunar.

10. Spider Video Oynatıcı

En iyi 15 WordPress Video Oynatıcı Eklentisi 2020
Spider Video Oynatıcı

WordPress için Örümcek Video Oynatıcı, web sitenizdeki video oynatımının kontrolünü ele almanızı sağlar. Her zamanki gibi, popüler HTML5 formatının desteği ile birlikte gelir. Tarayıcı HTML5’i desteklemiyorsa, Flash için yedek desteğe de sahiptir. Başından itibaren, video içeriğinizi istediğiniz şekilde düzenlemenize izin verdiğini görebilirsiniz. Size oynatma listeleri ve kullanıcıların içeriği izlemeyi sevecekleri bir arayüz sunar. Dahası, tam ekran desteği ile geliyor. Videonuzu viral yapmak için, aynı zamanda sosyal paylaşım özelliklerini destekler.

Temaları veya kodu nasıl düzenleyeceğinizi biliyorsanız, eklenti çekirdek düzeyinde özelleştirilebilirlik sunar. Genel olarak, HD videoları destekleyen harika bir video oynatıcı eklentisidir.

11. Easy Video Oynatıcı

En iyi 15 WordPress Video Oynatıcı Eklentisi 2020
Easy Video Oynatıcı

Basit bir alternatif arıyorsanız, Easy WordPress Video Player tam size göre. Eklenti, web sitenizdeki videoları işlemek için kullanıcı dostu bir yol sunar. Eklentiyi kullanmak için, kendi kendine barındırılan bir WordPress web sitesine ihtiyacınız var. Özelliklere göre, MP4 ve diğer popüler video formatlarını destekler.

Eklenti duyarlı bir kodlamaya sahip olduğundan, farklı video boyutlarını gömme konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına geliyor. Ayrıca herhangi bir tema içinde videolarınızı kolay kullanmak için kısa kod özellikleri ile birlikte gelir. Tıpkı diğer video oynatıcılar gibi, otomatik oynatma, farklı görünümler ve daha fazlasını da içeriyor.

12. YouTube EmbedPlus

En iyi 15 WordPress Video Oynatıcı Eklentisi 2020
YouTube EmbedPlus WordPress Video Oynatıcı

Hiç Youtube videolarını web sitenize kolayca yerleştirmenize yardımcı olabilecek bir araç olmasını istediniz mi? Bu durumda, YouTube EmbedPlus WordPress video eklentisi tam size göre. Adından tahmin edebileceğiniz gibi, eklenti YouTube’dan video yerleştirmenize izin verir. Sadece oynatma listesini özelleştirmek, sürekli otomatik oynatmak, canlı akışı gömmek ve çok daha fazlasını yapmak için bir seçenek sunar.

Bu WordPress Video oynatıcı eklentisi, kullanılabilirliği hakkında 200.000’den fazla yüklemeye sahiptir. Herkes video oynatıcılarını özelleştirmek ve bakımını yapmak istemez ve bu noktada YouTube EmbedPlus devreye girer. Bu eklenti, YouTube videolarını yönetmek için mükemmel bir eklentidir.

13. Elite Video Oynatıcı

En iyi 15 WordPress Video Oynatıcı Eklentisi 2020
Elite Video Oynatıcı WordPress Eklentisi

WordPress için ücretli video oynatıcı eklentisi söz konusu olduğunda, önereceğimiz eklenti Elite Video Oynatıcıdır. Tamamen duyarlı ve çekirdek için özelleştirilebilir bir wordpress video oynatıcı eklentisidir. Vimeo, YouTube, Google drive videoları vb. tüm popüler video platformlarını destekler.

Videodan önce gösterilen reklamı da yerleştirebilirsiniz. Oynatma listeleri desteklenir ve özelleştirilebilir. Diğer önemli özellikler arasında YouTube canlı akışı ve 360 ​​VR desteği bulunmaktadır. Büyük bir video koleksiyonunuz varsa ve içeriği bulut üzerinden sunmak istiyorsanız, Amazon S3 veya Google sürücüsü gibi bulut platformlarını desteklediği için Elite video oynatıcıyı kullanarak bunu yapabilirsiniz.

14. HTML5 Video Oynatıcı WordPress Eklentisi

En iyi 15 WordPress Video Oynatıcı Eklentisi 2020
HTML5 Video Oynatıcı WordPress Eklentisi

HTML5 WordPress Video Oynatıcı eklentisi, kutudan çıkan HTML5’i destekleyen ücretli bir eklentidir. Eklentiyi satın alarak oynatıcınızı seçmek için üç seçenek elde edersiniz. Bunlar en alt çalma listesi, sağ taraftaki çalma listesi ve basit sürümlerdir. Sadece bu değil, beş özel ara yüze ile birlikte gelir. Tüm özel görünümler birinci sınıftır ve kullanıcı için harika bir görsel deneyim sağlar.

Tam ekran desteği ile ziyaretçiler videoların tam ekran keyfini çıkarabilir. Eklenti ayrıca fare hareketi olmadığında denetleyicileri otomatik olarak gizler. Diğer önemli özellikler arasında çoklu parametre özelleştirilebilirliği, ses kontrolü, çalma listesi görüntüsü ve çok daha fazlası için destek bulunmaktadır.

15. Stellar Video Oynatıcı

En iyi 15 WordPress Video Oynatıcı Eklentisi 2020
Stellar Video Oynatıcı WordPress Eklentisi

Stellar Video oynatıcı piyasadaki nispeten yeni bir WP video oynatıcı eklentisidir. “En yaratıcı video oynatıcı” eklentisi olarak adlandırılır. Özellikler açısından, WordPress için ücretli bir video oynatıcı eklentisinden beklemeniz gereken tüm özelliklerle birlikte gelir.

Eklentiyi, videoları doğrudan localhost, Google Drive veya Amazon S3’ten barındırmak için kullanabilirsiniz. Eklenti de özelleştirilebilir ve Youtube Playlist’i destekler. Diğer önemli özellikler arasında canlı akış desteği, yerel videolar, RTL desteği ve çok daha fazlası var. Eklenti “Elite Video Player” a çok benziyor ve 49$ fiyatla satılıyor.

Başka bir WordPress Video Oynatıcı Eklentisi?

WordPress Video Oynatıcı Eklentileri listemizin sonuna geldik. Hem ücretsiz hem de ücretli wordpress eklentilerini ele aldık. Listelenen tüm eklentiler, temel WordPress’in sahip olduğu video oynatma sorunlarını çözer. Seçim elbette ihtiyaçlarınıza ve bütçenize bağlıdır. Ayrıca, hangisini seçtiğinizi bize bildirmeyi unutmayın!

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu