Web Tasarımı

Web Tasarımı için hangisini kendin yapmak istersin?

Web tasarımı için uzmanlar, ilgilerini çeken ve en çok etkilendikleri web sitelerini paylaşıyor.

İnternetin, insanların kendilerini her yönden ifade edebilecekleri yaratıcı bir sonsuzluk olduğunu hatırlıyor musunuz? Yıllar içinde web’in büyük bölümü, kullanıcılardan tıklamalar alabilecek bir kalıba yerleşmiştir.

Aslında bu kötü bir şey değil. Bir web sitesi şablonu pratik bir siteyi hemen kullanıma hazır hale getirmek için yararlı bir yoldur. Ancak nereye bakılacağını biliyorsanız, birçok yaratıcı siteden ilham alabilirsiniz.

İnternetin gizli mücevherlerinden bazılarını keşfetmenize yardımcı olmak için, ilham alabileceğiniz çok iyi olan siteleri ortaya çıkarabilmek amacı ile uzmanlardan destek istedik. Ve bu yayınımızda onları kıskançlıkla yeşilleştirdik. İlham almak için okumaya devam edin ve kıskanmaya hazırlanın.

01. Oribi Web Tasarımı

Web tasarımı
Web tasarımı için ilham alacağınız en iyi web siteleri

Ecomm tasarımcısı Catalin Zorzini, ” Oribi’ye rastladım ve nadiren olan UI sadeliği hemen dikkatimi çekti” diyor.

“İnsanlar aynı tasarımı ‘normları takip eden web siteleriyle’ eğilim yorgunluğu ‘geliştiriyorlar. Tasarımcılar olarak iş arkadaşlarımızı etkilemek yerine, kullanıcılarımız için taze, kullanışlı ve alakalı olmaya odaklanmalıyız. Oribi hakkında en çok sevdiğim şey cılız görsellerin (pikselleri mükemmel resimlerin aksine) kullanımı, basit tipografisi (yüksek yazı tipi eşleşmeleri aksine) ve verdiği özel his ile beni çok etkiledi.” diyor.

02. Lonely Planet Web Tasarımı

Web tasarımı
Web tasarımı için ilham alacağınız en iyi web siteleri

Freelance UI ve UX tasarımcısı Mike Hince , “Mevcut Lonely Planet takımına dahil olmayı çok isterdim” diyor.

“Bu web sitesi sadece güzel görünmekle kalmıyor, aynı zamanda işlevselliği ile ön plana çıkıyor. Kullanıcıya eziyet çektirmeden, çarpıcı fotoğraf, video ve tipografiyi birleştiriyor. Her bölümün sizi içine çeken ve seyahatlerinizi planlamaya başlamanız için size ilham veren net bir amacı var. Modern web tasarımının gerçek bir şaheseri olan ekibin bu çalışmadaki tutkusu ve becerisi özel bir takdiri hak ediyor. ”

03. mica.edu Web Tasarımı

Web tasarımı
Web tasarımı için ilham alacağınız en iyi web siteleri

Üst düzey Microsoft tasarımcı Inayaili de León Persson, “MICA’nın Maryland Üniversitesi Sanat Akademisi’nin yeniden tasarlanan web sitesi olan ve Twitter’da Jeffrey Zeldman aracılığıyla tasarlanan mica.edu’dan gerçekten çok etkilendim” diyor.

“Bugünlerde pek çok web sitesi standart şablondan sapmıyor. Ancak bu tasarımın harekete geçme çağrısı ile üstte büyük resim pankartı, ardından üç sütunlu basit bir ızgara, bu site kesinlikle göze çarpıyor. Renklerin, ve renk türlerinin uyumunu ve hareketini çok seviyorum. ilginç bir ızgara. Daha da eğlenceli hale getiren muhteşem küçük ayrıntılara sahip. Bağlantının üzerine geldiğinin altını çizen animasyon gibi. Tasarımcılar ve geliştiricilerin tüm farklı çözümleri birlikte deneyimlemeyi ve keşfetmeyi eğlenceli bulduğunu düşünüyorum. ”

04. Erik Jørgensen

Web tasarımı
Web tasarımı için ilham alacağınız en iyi web siteleri

Ueno’da kıdemli bir tasarımcı olan Jenny Johannesson, “Benim seçimim, Danimarkalı bir mobilya üreticisi olan Erik Jørgensen’in web sitesi” diyor.

“Her zaman kaydırma tasarımı kullanan web sitelerini kıskanıyorum, çünkü bu tasarıma sahip siteleri satmak zor bir iştir. Renkleri ve sadeliği seviyorum ama hepsinden önemlisi fotoğrafçılıktan ve sanat yönünden hoşlanıyorum. Steril iç mekan ve samimi portrelerin dengesi muzzam. Vurgulu ve menülerdeki detay animasyonu bana ekibin her şeyi önemsemediği izlenimini veriyor. ”

05. melter.club

Web tasarımı
Web tasarımı için ilham alacağınız en iyi web siteleri

This Place UI tasarımcısı Ben Buckley, “Şu anda, insanların internet konusundaki deneyimleri büyük ölçüde bildirimler, istenmeyen reklamlar, sinir bozucu haber bültenleri tarafından rahatsız edilmekle ilgili” diyor.

“Melter’in web sitesi bana web’in bundan çok daha fazla olduğunu hatırlatıyor. Tarif etmesi zor ama temelde farenizi nasıl hareket ettirdiğinize cevap veren (oldukça trippy) bir dizi etkileşimli görselleri içeriyor. Gerçekten takdir etmek için denemek zorundasınız. İnternet etkileşimle ilgili ve bu site insan etkileşiminin güzel bir örneği, ayrıca internetin size bir deneyim sağlaması için, yapabileceklerinin sınırlarını zorluyor. ”

06. Adrien Lamy

This Place’te görsel bir tasarımcı olan Andreas Chang, “Genç yeteneklerin web’de ne yaptığını görmek ilginç ve güzel bir örnek, Adrien Lamy’nin etkileşimli ve yaratıcılıkla dolu kişisel web sitesi” diyor.

“Bugün pek çok web sitesinin aksine, aşağı açılır menüler ve gezinme durumları gibi ortak web öğelerinin yeteneklerine güvenmiyor, unutulmaz bir deneyim yaratmak ve size kim olduğunu anlatmak için alışılmadık yöntemler kullanıyor. Kişiliği, hafif dilli yazısında parlıyor. Bana göre, bu web sitesi basitlik, yaratıcılık ve iyi içeriğin gücünün bir kanıtı.”

07. The Interview-İş Başvurusu

Sandip Patel, “İnsan sınırlarının her zaman ne kadar zorlandığı konusundan sürekli etkilendim” diyor. Bunun benim için mükemmel bir örneği, yaratıcı ajans Ueno’nun sitesi olan potansiyel yeni işe alımlara yönelik The Interview ‘dir.

“3D varlıklar ve animasyon içeren hızlı ve etkileşimli bir oyun; Ueno’daki insanların kendilerini ciddiye almadıklarını söyleyecek kadar ilginç ama bilgilendirici bir sohbet deneyimi yaşatıyor. Ve hepsi eğlenceli ve eğlenceli olan sıcak bir renk paletine sarılmış. Süper kıskançlık verecek bir çalışma olmuş. Ama kendimin yaptığım bir şey değil! Harika..”

İlginizi Çekebilecek Diğer Yayınlarımız:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu