incelemeYaşam Tarzı
Trend

6 En iyi Stresle Başa Çıkabilme Uygulaması

Bu, 6 en iyi stresle başa çıkabilme uygulaması sayesinde stresi yönetmeniz ve tükenmişliği önlemeniz mümkün olabilir.

Belirttiğimiz bu en iyi akıllı telefon uygulamaları, her türlü zihinsel ve fiziksel sağlık problemlerinizi gidermenize ve genel yaşam kalitenizi artırmanıza yardımcı olabilir. Günümüzde birçok insan, tükenmişliği önlemek ve stres seviyelerini yönetmek için aktif bir çaba göstermeleri gerektiğini düşünmektedir.

Yeşil yapraklı sebze (yeşillik) yemekten, göz kapama tekniklerine kadar, tükenmişlik belirtilerinizi ortadan kaldırmak için birçok taktik vardır. Kaygıyı ve stresi daha etkili bir şekilde yönetmek için zihninizi eğitmeye yardımcı olan kanıtlanmış bir yöntem ile kendinizi tükenmişliğe daha dirençli hale getirmek için kullanabileceğiniz birkaç stratejiden biridir.

 • Tükenmişliğin ilk belirtileri nelerdir ve kriz noktasına ulaşmamak için ne yapılır? Sorularına yanıt arıyorsanız, 7 tükenmişlik belirtisi bölümüne bakmayı unutmayın.

Bu etkili kanıtlanmış yöntemlerden yararlanmak için bir kursa veya yoga sınıfına gitmenize gerek yok, iPad yada Akıllı telefonlarınızda kullanabileceğiniz en iyi 6 akıllı telefon uygulamasını kullanabilirsiniz. (Ayrıca yaratıcılığınızı geliştirmek için doğru ipad uygulamasını bulacağınız 12 En iyi iPad çizim ve tasarım uygulaması yazımıza bakabilirsiniz.)

Çalışmalar, günde 10 dakika kadar az meditasyonun endişeyi ve stresi azaltmaya yardımcı olabileceğini ve bu küçük seansların stresinizi önemli ölçüde azaltabileceğinizi göstermiştir.

Bu altı farkındalık uygulamasıyla stres ve tükenmişliği yönetmek için adımlar atarak, yaratıcı düşüncenizi zinde tutun.

6 en iyi Stresle başa çıkabilme uygulaması için yukarı kaydırın.

01. Waking Up

6 En iyi Strestle Başa Çıkabilme Uygulaması
Waking Up, zihninizi anlamanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır. (Resim Kaynağı: Waking Up)
 • Platform: Android / iOS
 • Fiyat: Ücretsiz Başlangıç

6 en iyi stresle başa çıkabilme uygulaması listemizin ilk sırasında yer alan Waking Up, sinirbilimci, filozof ve New York Times’ın en çok satan yazarı Sam Harris tarafından oluşturulan bir farkındalık uygulamasıdır. Zihninizi keskinleştirmeyi öğrenebileceğiniz kısa pratik meditasyon seanslarına sahip olmanın yanı sıra, teori üzerine bir bölümü de vardır. Teori oturumları, Harris’in meditasyonun neden faydalı ve özgür iradeye bağlı olduğu gibi konularda rasyonel ve iç görülü düşüncelerini içerir.

Yatıştırıcı tonları, mantıklı ve rasyonel açıklamaları sayesinde, zihinleri hakkında daha fazla şey öğrenmek, ya da farkındalığın onlara nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için idealdir.

Uygulama şu anda ilk ay için ücretsizdir. Ancak yıllık bir abonelik ücreti vardır (Ayrıca bu ücreti karşılayamayanların için ücretsiz bir hesap alabilecekleri de belirtilmektedir). 

02. Headspace

6 En iyi Strestle Başa Çıkabilme Uygulaması
Bu tasarım merkezli rehberli meditasyon uygulaması, günlük yaşamın stresini daha iyi yönetmenize yardımcı olabilir. ( Resim Kaynağı: Headspace )
 • Platform: Android / iOS
 • Fiyat: Ücretsiz Başlangıç

Hem yaratıcı özellikleri, hem de yaratıcı özellikleri olmayanlar için dikkat gerektiren bir uygulamadır. Cep boyutunda kişisel bir meditasyon koçu olan Headspace’in meditasyonu basitleştirmeye olan bağlılığı dünya çapında milyonlarca kullanıcıyı kazandı.

Sporcu ve bilim adamı girişimci olan, Andy Puddicombe tarafından oluşturulan bu ikonik uygulama, eğlenceli, sindirimi kolay videolar ile meditasyonu size hissettirir. 

Sevimli, kaprisli bir tarzda kısa, basit meditasyonlara sahip olan bu ikonik UX merkezli uygulama, dikkatinizi gündelik yaşamda toplamak istiyorsanız, mutlaka denemeniz gereken bir uygulamadır.

03. Calm

6 En iyi Strestle Başa Çıkabilme Uygulaması
Eşsiz manzaraları, sakin seslerle eşleştiren bir uygulamadır Calm. ( Resim Kaynağı: Calm )
 • Platform: Android / iOS
 • Fiyat: Ücretsiz Başlangıç

Doğal dünyaya odaklanan Calm, çalışma hayatının koşuşturmacasından kaçabileceğiniz bir sığınaktır. 2017’de Apple’ın Yılın Uygulaması olarak seçilen Calm’ın sakin müzikleri ve güzel konum görüntüleri, zihinsel bir ‘güvenli alan’ yaratmanıza yardımcı olacaktır. Müzik, meditasyon ve uyku merkezli egzersizler içeren bu uygulama, Headspace e nazaran daha doğa odaklı bir alternatiftir.

Humane Technology Merkezi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Calm aslında diğer popüler uygulamalara karşı derecelendirildiğinde, kullanıcıları en mutlu eden uygulama olarak seçilmiştir. Yani, derin bir nefes alın, yağmurun sesini dinleyin ve Calm yardımıyla zihninizin rahatlamasına izin verin.

04. Personal Zen

6 En iyi Strestle Başa Çıkabilme Uygulaması
İç zeninizi yükseltmek ister misiniz? Bunun için Personal Zen tam size göre.
 • Platform: Yalnızca iOS
 • Fiyat: Ücretsiz Başlangıç

Basit ve ilginç Personal Zen, beynin olumsuz uyaranlardan ayrılmasına yardımcı olduğu gösterilen Dikkat Eğilimi Değiştirme Eğitimi’nin (ABMT-Attention Bias Modification Training) oyunlaştırılmış bir versiyonudur. 

Klinik çalışmalar tarafından desteklenen bu şık uygulama, dikkatinizi olumlu olmaya yönlendirir. Çılgın düşüncelerinizin odağını yönlendirmemesine dikkat ederek, dost düşüncelerin yolunu şekillendirir.

Bardağın içinde ki suyun yarısını boş olarak görmeye eğilimliyseniz, bu tatlı uygulama size temiz bir nefes aldırabilir.

05. MindFi

6 En iyi Strestle Başa Çıkabilme Uygulaması
MindFi hareketsiz oturmamaya çabalayanlar için bir meditasyondur.
 • Platform: Android / iOS
 • Fiyat: Ücretsiz Başlangıç

MindFi Kurucusu Bjorn Lee bizi daha üretken hale getirme misyonunda. Kendini itiraf eden bir mücadele meditatörüdür. Uygulama, hareketsiz çalışanlar düşünülerek tasarlanmıştır. 

İster molaya gidip gelirken, isterseniz de yemek arasında meditasyon yapmak isteyin, özellikle ‘meşgul insanlar’ için tasarlanmış olan bu uygulama, yoğun programınızda meditasyon için zaman bulmayı kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Dikkatlice yazmaya kadar her şeyi kapsayan bu kısa egzersizler, nefes almak için bir an bulmanıza yardımcı olacaktır.

06. Buddhify

6 en iyi strestle başa çıkabilme uygulaması listemizde sıra Buddhify de.
 • Platform: Android / iOS
 • Fiyat: £ 2.99’dan başlıyor

Meditasyon 101 ile bir farkındalık tadı almak isteyin ya da uyuyamazsınız ve sürüklenmenize yardımcı olacak bazı egzersizler arıyor olun, Buddhify’ın renkli meditasyon tekerleği duruma uygun egzersizleri seçmeyi kolaylaştırır. 

İnsanları kâr üzerinde şampiyon yapan bu uygulamanın kalbinde, güçlü değerler var. Abonelik modelinden kaçınan Buddhify, bir kerelik bir maliyete sahiptir, yani abonelik tabanlı rakiplerinden bazılarına göre çok daha ucuza akıllı telefonlarınıza indirebileceğiniz bir uygulamadır.

Daha Fazla Oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu