Yaşam Tarzı

Ellerinizi bu Infographic ile formda tutun

Bu el egzersizleriyle en önemli varlığınızı yani ellerinizi sağlıklı tutun.

Hepimiz bir masada oturmuş, oturmanın yaşamın en sağlıklı yolu olmadığını düşüyoruz; Kötü duruş, her türlü ağrı ve acı yaşamda daha da kötüleşmenize neden olabilir. Bazı düzenli masa alıştırmaları yapmak , uzun bir gün geçirdiğiniz ortamda, kötüleşme etkileriyle mücadele edebilir ve stüdyonuz için doğru masa veya sandalyeyi seçmek de fark yaratabilir.

Günlerinizi çizim veya sketch yaparak geçiriyorsanız, 2D’nizi (veya kaleminizi) tuttuğunuz tüm saatlerden sonra değerli ellerinizin boğumlu pençelere mutasyona uğramasını önlemek için biraz daha ileri gitmeniz gerekebilir.

Ne yapmalıyız?

Pençelerinizi en üst düzeyde tutmaya yardımcı olmak için, çizgi roman sanatçısı Kaitlin Bruder , bir süredir gördüğümüz en iyi Infographicslerden birini bir araya getirerek, özellikle çizim yaparken veya uzun süreler bilgisayar başındayken yapacağınız el egzersizleri ile daha sağlıklı kalacaklardır.

Ellerinizi

Kaitlin bu egzersizleri ağır veya tekrarlayan el, bilek veya kol aktivitesi öncesi ve sonrasında tavsiye eder; “Başlangıç ​​olarak genellikle uyandığımda ve uyumadan önce ve sonra gün boyunca gerektiği gibi yapıyorum” diye açıklıyor.

Bu egzersizleri faydalı buluyorsanız ve daha kalıcı bir hatırlatıcıya ihtiyacınız varsa, Kaitlin onları bir poster ya da tişört olarak satın almanız için Redbubble’ı kullandı, artık ellerinizi mahvetmek için hiçbir sebep yok.

İlginizi çekebilecek diğer yayınlarımız:

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu