KariyerYaşam Tarzı
Trend

Yaratıcılığınızı Test edin

Adobe’nin ekibi tarafından bir araya getirilen bu zarif kişilik testinde, kim olduğunuzu keşfederek yaratıcılığınızı test edin. Mükemmel karakter eşleşmenizin kim olacağını öğrenin.

Testin temelde ki amacı; düşünce tarzı ve eylem tarzınızı değerlendiren soruları cevapladıktan sonra, cevaplarınıza bağlı olarak, sekiz ‘yaratıcı tür’ den birine atanmanızdır.

Hadi gelin, Adobe nin hazırlamış olduğu bu yaratıcılık testinin detaylarına bir göz atalım.

Herkesin yaratıcı bir çizgisi var. Ama nasıl?

yaratıcılığınızı test edin

Muhtemelen sanatçıya, tasarımcıya, illüstratöre vb. kişilere cevap veriyorsunuz, ama bir yapımcı veya hayalperest olabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Bir Vizyoner bile olabilirsiniz. Psikolojik araştırmalardan ilham alan Adobe’nin Yaratıcı Testi, temel alışkanlık ve eğilimlerinizi değerlendirir. Kim olduğunuzu daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için nasıl düşündüğünüzü, nasıl davrandığınızı, dünyayı nasıl gördüğünüzü test eder.

Peki sen kim olacaksın? Belki de bir Yaratıcısın, daima yeni fikirler ve yenilikçi çözümler üretiyor olabilirsin. Ama hangi kategori altında daha iyi olduğunu bilmen, senin için ve işin için önemli kararlar almanı ve başarılı işler yapmanı sağlayabilir.

Belki bir Maceracısın, yüksek seviyede yaratıcı enerjiye ve bol meraklı bir karaktere sahipsin. Büyük yaratıcılar, bağlılık fobisi olmakla birlikte, belirli bir beceri veya projeye bağlı kalmıyor.

Yaratıcı türünüzü keşfetmek için şimdi kendinizi sınayın ve sonuçlarınızı #3dmadmax etiketiyle paylaşın.

Perde arkasındaki bilim

yaratıcılığınızı test edin

Wired to Create: Yaratıcı Zihin Gizemlerini Çözme yazarı, Carolyn Gregoire tarafından yapılan araştırmadan elde edilen test, Myers-Briggs gibi popüler kişilik testlerinin yanı sıra 1960’lardan itibaren az bilinen bir yaratıcı kişilik araştırmasından ilham alıyor.

Adobe’nin yaratıcı bir dev olduğu biliniyor olabilir, ancak platform bilimsel altyapıya sahip. Geçen yılki Adobe Creative Cloud güncellemelerinde, şirket Ar-Ge birimi, en yeni bilimsel ve yaratıcı ürünü olan Adobe Sensei, makine öğrenme platformunu devreye aldı.

Umarız, kim olduğunuzu keşfederek yaratıcı çalışmalarınızı yapmaya başlarsınız. Daha fazlası için aşağıda ki makalelerimizden okumaya devam edin.

Daha fazla oku:

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu