Dijital SanatGrafik Tasarıminceleme

Corel Painter 2019 ‘da Neler Yeni?

Önde gelen geleneksel medya resim programı şimdi her zamankinden daha hızlı, ancak Corel Painter 2019 da yeni olan ne?

Bizim kararımız
Corel Painter 2019’daki performans ve kullanılabilirlikteki gelişmeler programın önde gelen geleneksel medya resim programı konumunu korumasına yardımcı olmaktadır.
Artı Özellikleri
Geliştirilmiş performans, Yeni Fırçalar seçenekleri, Daha net, daha temiz bir arayüz.
Geliştirmeye Açık Özellikleri
Fiyatı pahalı

İşte herkesin beklediği şey: Corel Painter 2019. Uzun süredir dijital sanat yazılımında lider bir seçenek olmuştur, ancak performans ve kullanılabilirliğe odaklanan yenilenmiş özellikler Painter 2019’u içeriğinde bulunmaktadır.

Güncellenmiş araçlar ve kullanıcı arayüzü

Genişletilmiş Fırça seçenekleri ve beş yeni desenden yararlanan konturlar üreten yeni Desen Kalemleri içerir. Bunlar, varolan bir desen kitaplığına entegre edilebilir, ancak özgün konsept sanatı oluştururken de kendi kendinize de yaratabilirsiniz. Başka yerlerde, Real Watercolor ıslak fırçalarının güncellenmiş ve geliştirilmiş versiyonu, seçtiğiniz kağıdın dokusu ve yapısı ile gerçekçi bir şekilde etkileşime girebilir. Renkleriniz akacak, karışacak ve kağıt tarafından emilecektir, böylece sanatınız hiç olmadığı kadar doğal görünür.

corel painter 2019
Yeni pul (stamps) fırçaları kesinlikle bir etki yaratacaktır

Başka bir güncelleme ise renk seçimi aracıdır ( Color Selection tool ). Renk seçenekleri daha açıktır ve geçici renk seçiciyi, devam eden resminizde istediğiniz yerde sabitleyebilir ve damlalık ile örnek almak için kısayolları kullanabilirsiniz. Bu, özellikle karmaşık resimler oluştururken kullanışlı bir araç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Programın arayüzü de bu versiyon ile yenilenmiş oldu. Koyu tonu, renkleri daha net görmeyi mümkün kılarken, boyama sırasında tuval üzerine odaklanmanıza yardımcı olmaktadır. Özellikle, karanlık cisimleri gösterirken kullanışlıdır. Bununla birlikte, eski gri arayüzü özlüyorsanız, kolayca geri değiştirebilirsiniz.

Painter’ın önceki sürümlerinde karmaşık bir arayüz vardı. Corel, müşterilerinden gelen geri bildirimleri dinliyor olmalı ki, 2019 sürümü şimdi çalışma alanına hoş bir basitlik getiren 650’den fazla yeniden tasarlanmış simge içeriyor. Bu temiz ve duyarlı ortam, Painter 2019’un yeni gelenler için anlaşılmasını kolaylaştırırken, deneyimli kullanıcılar daha verimli bir boyama deneyiminden yararlanacak.

Performans güncellemeleri

corel painter 2019
Güncellenmiş ve geliştirilmiş Desen kütüphanesi ile daha yaratıcı fırsatlar sunacaktır.

Painter 2019’un ana güncellemesi, uygulamanın performansındaki gelişmedir. Önceden, programın eski makinelerde yavaş çalışması gibi bir üne sahipti. Bu yeni sürümde durum böyle değil. Corel, geleneksel olarak resim hissini korurken birçok matematiksel işlemi ortadan kaldırdığı için tebrik edilebilir.

Örneğin, eski sürümdeki sorunlardan biri, fırçaları kullanırken ortaya çıkan gözle görülür gecikme idi, ancak şimdi fırça motoru ipek kadar sorunsuz çalışıyor. Ancak arada sırada bazı küçük tuhaflıklar karşımıza çıkmıyor da değil. Bazen çoklu dokunma işlemlerinde yavaşlıyor. Bunun dışında ele alınması gereken birkaç hata daha var. Ancak genel olarak program 2018 versiyonundan bu yana uzun bir yol kat etti.

Dijital Resim Sanatçılarının, halen Corel Painter 2019, önde gelen geleneksel medya resim programı olduğunu düşünüyoruz ve gelişmeler onu daha da çekici gösteriyor. Evet, Rebelle 3 ve ArtRage 5 gibi daha ucuz alternatifler var, ancak hiçbir programda Painter’ın kullandığı boyama gücü yok.

İlginizi Çekebilecek Yayınlarımız:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu