Grafik TasarımKariyer
Trend

Hangi CG (Computer Graphics) Pozisyonu Sizin İçin Uygun?

Hangi “CG” bilgisayar grafik tasarım alanında uzmanlaşmanız gerektiğine karar vermek için becerilerinizi işin özellikleriyle eşleştirin.

Hayalinizdeki iş, harika sanatsal 3D modeller yaratmaksa ve becerilerinizden tam olarak emin değilsiniz, asla korkmayın. Burada Jon Neill, Bruce Sutherland ve AXIS Animation’dan Ewan Wright ana iş rollerini açıklıyor. Bu iş rollerinin neleri içerdiklerini ve hangi becerileri gerektirdiklerini aşağıda ki konu başlıklarını inceleyerek size uygun olanı bulabilirsiniz.

CG Karakter Sanatçısı

cg artist
Bunun gibi benzersiz karakterler tasarlayabilirsiniz .

Karakter sanatçıları, herhangi bir parçanın ana odağını oluşturmaktan sorumludur: karakter yaratmak için, kapsamlı bir anatomi bilgisine ve ilgili teknik beceri ve ilgili yazılım bilgisine sahip olmalısınız. İdeal bir karakter sanatçısı, gerçekçi gölgelendirme ve sketchler ile konseptten, tamamen gerçekleştirilmiş CG karakterine model alabilen bir kişidir.

CG Çevre Sanatçısı

cg artist
Nitelikli sanatçılar çevrenin yaratılması için büyük bir öneme sahiptir.

Bu rol, hem sert yüzey hem de heykel teknikleri kullanarak farklı varlık türleri yaratan geniş bir geçmişe sahip yetenekli bir sanatçı olmayı gerektirir. Modelleme, şekillendirme, tekstüre etme ve gölgelendirme ile teknik problemleri çözme yeteneği hakkında kapsamlı bir bilgi sahibi olmak zorunludur. Kariyerinize çevre sanatçısı olarak giriş düzeyinde bir pozisyonla başlamak size daha fazla fırsatlar sunacaktır.

CG Rigger/Animator

cg artist
Karakterleri bir animatör olarak hayata geçiri

Riggers bir kuklanın eklemlerini yaratır ve animatörler onları hareket ettiren ipleri kontrol eder. Rigging, en çok doğrudan hareketleri yapmak, çarpıtmak ve yönlendirmek için kullanabilecekleri bir modelin iskeleti ve kas yapısı ile ilgilidir. Riggers’ın sağlam bir matematik anlayışına ihtiyacı vardır, animatör olarak başarı ise daha çok ritim, akış ve hareket hissi kazanmaya bağlıdır.

Aydınlatma Sanatçısı

cg artist
Işıklandırma rolleri, artistik ve fiziğin bir karışımını içerir

Aydınlatma sanatçıları beklediğiniz şeyi yapar – onlar ışıktır – ancak bu, sahneye floresan ışık şeridi eklemekten çok daha fazlası anlamına gelir. Dijital ortamlara fiziksellik ve alan kazandırmak için oldukça karmaşık render motorlarıyla çalışmak ve bizi her gün çevreleyen gerçek dünya aydınlatmasını çoğaltmak anlamına geliyor. Yıldırımın karmaşık fiziğini kavrayabilirseniz, bir dizi teknik CG işinde kullanarak sizi bir sonraki aşamalara taşımaya yardımcı olacaktır.

Derleyici / Compositor

artist
Derleyiciler her şeyi kusursuz bir şekilde bir araya getirir ve son rötuşları ekler

Derleyiciler tüm bölümlerin çalışmalarını onlardan önce alan ve onları son olarak güzel bir sahneye dönüştüren sürecin sonundaki sanatsal ustalardır. Buradaki zorluk, çeşitli izleyici katmanlarının, örneğin FX ve mat resimleri üst üste getirerek izleyiciler tarafından görülebilmeden karıştırılmasıdır. Derleyiciler, renk, gerçek dünya fotoğrafçılığı ve görüntü kompozisyonu hakkında sağlam bir anlayışa sahip olmalıdır.

İlginizi Çekebilecek Yayınlarımız:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu