HaberlerVFX
Trend

15 En iyi video düzenleme programı 2019

En iyi video düzenleme programı yayınımızda işinizi en iyi şekilde yapmanızı sağlayacak ücretli ve ücretsiz 15 video düzenleme programını keşfedebilirsiniz.

Gerçekten iyi bir video yada film yapmanız için ihtiyacınız olan tek şey kullanabileceğiniz en iyi video düzenleme programını almaktır. Bu sektörde var olma savaşı veren firmalar her geçen gün daha akıllı ve daha teknolojik gelişmelere uygun araçlar geliştirerek sundukları programlara entegre ediyorlar. Bu sayede mükemmel kalitede video yada film görüntülerini oluşturmak günden güne kolaylaşıyor. Gelelim konumuza; peki sizin için doğru video editörü yani programı hangisi?

Bu satın alma kılavuzunda, günümüzün en iyi video editörlerinden bir liste oluşturduk. Bu araçlar kesme, düzenleme ve mükemmelleştirmeyi gerçekten kolaylaştırıyor. Para konusunda problem yaşadığınız bir dönemdeyseniz sizin için yazının alt kısmında ayrıca en iyi ücretsiz video programları listemizden de faydalanabilirsiniz.

Bu satın alma kılavuzunda önerdiğimiz video editörleri, çekimlerinizi paha biçilemez bir değer haline getirecek özelliklerle doludur. Video düzenleme için en iyi dizüstü bilgisayarlardan birini veya başka bir cihazı kullanıyor olsanız da, size en uygun seçenekleri seçtik. Windows PC’ler, Mac ve Android makineler için en iyi video düzenleme yazılımını da bu yazımızda bulabileceksiniz Yazımızda hem yeni başlayanlar, hem de deneyimli video editörleri için mükemmel seçenekler var. Hadi başlayalım.

Ücretli En iyi video düzenleme Programı

01. Adobe Premiere Pro CC

en iyi video düzenleme programı 2019
Adobe Premiere Pro CC Endüstrinin lideri olmaya devam ediyor

Adobe Premiere Pro CC Windows için geliştirilen en iyi video düzenleme programı listemizde birinci sırada yer alıyor.

Platform: Windows ve Mac | Anahtar özellikler: Çoklu kamera düzenleme, 3D düzenleme | Video parçaları: Sınırsız | Ücretsiz deneme: Evet | Şunun için iyi: Profesyoneller ve meraklılar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Mükemmel otomatik fonksiyonlar
Endüstri standardı video düzenleme aracı
Ücretsiz deneme sürümü mevcut
Özel eşlik eden uygulamalar

Film endüstrisinin standardı, video düzenleme aracı olmayı başaran ilk video editörüdür. İçerisinde barındırdığı mükemmel otomatik fonksiyonlar sayesinde hem zamandan hem de kaliteden ödün vermeden çalışmalarınız çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz deneme sürümü mevcuttur.

Windows kullanıcısıysanız, Adobe Premiere Pro CC şu anda mevcut en iyi video editörüdür. Premiere Pro, yaratıcı profesyonellerin çoğu tarafından kullanılan, endüstrideki en büyük isimlerden biri olan bir video editörüdür.

Windows 10 kullanıcıları için neden bu kadar popüler olduğunu anlamak çokta zor olmasa gerek. Düşündüğünüz herhangi bir kaynaktan (dosyalar, bantlar, tüm standartlardaki kameralar… hatta VR) import edilebilecek her türlü video parçasını kullanabilir olması onu popüler hale getirmiştir. Otomatik senkronizasyon, çok açılı çekimleriniz olduğunda bir hazinedir ve videonuzu gerçekten karmaşadan ayırt eden ince ayar araçlarını bulmak hiç de zor değildir.

Bu bilgilere ilave Adobe, telefonunuzda çekilen görüntülerle çalışmayı kolaylaştıran tamamen yeni bir ücretsiz yardımcı uygulamayı duyurdu. Adobe Premiere Rush.

Yalnızca Premiere Pro ‘ya tek başına aylık abone olabilirsiniz, ancak Adobe’nin uygulamalarından birden fazlasını kullanıyorsanız, birazcık daha yüksek bir aylık ücret karşılığında Creative Cloud’a abonesi de olabilirsiniz. Bu sayede Adobe nin tüm programlarından rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

02. Final Cut Pro X

en iyi video düzenleme programı 2019
Final Cut Pro X MAC bilgisayarlar için güçlü bir video editörü liderliğini devam ettiriyor

En iyi video düzenleme programı listesinde, Mac’iniz için alabileceğiniz 2. en iyi video editörüdür.

Platform: Mac | Anahtar özellikler: Muti-cam düzenleme, akıllı renk dengeleme | Video parçaları: Sınırsız | Ücretsiz deneme: 30 günlük | Şunun için iyi: Profesyoneller ve meraklılar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Çok yönlü ve güçlü düzenleme
Mükemmel ara yüz
Apple kullanıcıları için mantıklı
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Pahalı

Final Cut Pro X , Mac için en iyi video düzenleme yazılımı seçimimizdir. Ve editörün kullanımı son derece kolaydır. Kuşkusuz yüksek fiyat etiketinin hakkını vermek için yeterli özelliklere sahiptir. Gruplama araçlarını, efekt seçeneklerini ve ses ekleyip düzenleyebileceğiniz basit yöntemleri çok seviyoruz. Zaten Apple ‘ın ekosisteminde dolaşmışsanız, Final Cut’ın Fotoğraflarınız veya iTunes koleksiyonlarınızla nasıl akıllıca koordine ettiğini takdir edeceksiniz.

03. Adobe Premiere Elements 2019

en iyi video düzenleme programı 2019
Adobe Premiere Elements kolay kullanımı ile dikkat çekiyor

Çoğu kullanıcıya uyacak mükemmel bir çok yönlü video düzenleyicisidir.

Platform: Windows ve Mac | Anahtar özellikler: Video sabitleme, yüz tanıma, otomatik hareket takibi | Video parçaları: Sınırsız | Ücretsiz deneme: Evet | Şunun için iyi: Profesyoneller ve meraklılar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Kullanımı kolay
Özelliklerin çeşitliliği
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Bazı araçları güçlü değil
En hızlı video düzenleyici değil

Adobe, bu listeye Premiere Elements ile tekarar girmeyi başardı. Hem yeni başlayanlar hem de deneyimli editörler için mükemmel bir seçim. Tam zamanlı video düzenleme uzmanları için en uygun olan, Premiere Pro video editörü kadar karmaşık değildir. Ancak Premiere Elements, yüz tanıma, ses efektleri ve birlikte gelen müzikler gibi mükemmel özelliklerle doludur. Ve kullanımı da kolaydır.

İster yeni başlayanlar ister profesyonel olun, hareket izleme ve akıllı tonlama gibi otomatik işlevler hayatınızı çok daha kolaylaştıracak. Aynısı video sabitleme seçeneği ve düzenlemenin basitliği için de söylenebilir. Premiere Elements, bir tüketici video düzenleyicisinde beklediğiniz tüm video efektleriyle birlikte gelir: geçişler, chroma anahtarlama, opaklık vb. Medya kütüphanesi aynı zamanda akıllıca düzenlenmiştir, akıllı aramalar bitmiş dosyaları ve taslak dosyaları bulmayı daha da kolaylaştırır.

04. Adobe Premiere Rush

en iyi video düzenleme programı 2019
Adobe Premiere Rush teknolojiyi cebinize getiriyor

Tüm Adobe Premiere özelliklerini cep telefonunuzda kullanın

Platform: Android, iOS | Anahtar özellikler: Uygulama içi hareketli grafikler, 4K desteği | Ücretsiz deneme: Ücretsiz başlangıç ​​planı | En iyi: Mobil meraklıları

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Hepsi uygulamada yapılabilir
Ses düzenleme için mükemmel
Adobe’yi zaten biliyorsanız, İdeal
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Sınırlı ücretsiz plana güvenmeyin

PC kullanan herhangi bir video editörü kaçınılmaz olarak bir noktada Adobe yazılımını kullanmıştır. Adobe Premiere Rush , yıllar içinde Adobe’nin mükemmel hale getirdiği en iyi özellikleri alır ve avucunuza taşır.

Peki Adobe Premiere Rush video editörü ne sunuyor? Premiere Pro veya Elements kullanıcılarına, hemen aşina olacak basit bir kullanıcı arayüzü; dört video parçası; üç ses parçası; sosyal medya hesaplarınıza kolay anında export özelliği; Uygulama içi düzenleme araçları gibi bir çok özelliği bir arada sunmaktadır. Son zamanlarda en iyi video düzenleme uygulamaları arasında zirveye çıkması çok da şaşırtıcı değil.

Evet, Rush Starter Plan ile ücretsiz olarak iyi bir başlangıç ​​yapabilirsiniz, ancak üç videoyu dışa aktarmak yeterli olmaya bilir. Neyse ki, iOS veya Android’de Adobe Premiere Rush uygulamasının tam sürümüne sahip olmak, sizin için çok pahalıya mal olmaz.

05. KineMaster

en iyi video düzenleme programı 2019
KineMaster mobil video editörü için Adobe den sonra kullanışlı en iyi mobil video editörüdür

Profesyoneller için Android işletim sisteminde en iyi video düzenleme yazılımıdır.

Platform: Android, iOS | Anahtar özellikler: Anında ön izleme, akıllı efektler | Ücretsiz deneme: Ücretsiz uygulama | Şunun için iyi: Yeni başlayanlar ve orta düzey kullanıcılar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Şaşırtıcı özellikler
Profesyoneller için yeterince iyi
Basit düzenleme uygulaması
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Alt uç cihazlarda yavaş

Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde video düzenlemeye çalışmanın anlamsız bir egzersiz olduğunu düşünüyorsanız, KineMaster bu konu üzerinde tekrar düşünmenizi sağlayabilir. Android cihazlar, iPhone’lar ve iPad’ler için mevcut olan bu uygulamayı, Android için en iyi video düzenleme yazılımı olarak vurguladık, çünkü bir mobil uygulama beklentinizin ötesine geçiyor.

Birden çok katmanı düzenleme, el yazısı ve metin ek açıklamaları ekleme, dört adede kadar ses parçasıyla deneme yapma, çerçeve ve alt çerçeve düzeyinde tam olarak düzenleme yeteneğini bir araya getirebiliyor. Uzun bir özellik listesiyle devam edebiliriz, ancak belki de en iyi kanıt hem App Store’da hem de Google Play’de ortalama değerlendirme puanında olmasıdır. Ayrıca, ücretsizdir, bu yüzden muhtemelen bu video düzenleme uygulamasını indirmeye ve denemeye değer.

06. Corel VideoStudio Ultimate 2019

Corel VideoStudio Ultimate 2019
Corel VideoStudio Ultimate 2019 gerçekten kullanımı çok kolay bir video editörü

Yeni başlayanlar için en iyi video düzenleme yazılımı

Platform: Windows | Anahtar özellikler: Gerçek zamanlı efektler, renk düzeltme | Ücretsiz deneme: 30 günlük | Şunun için en iyi: Yeni başlayanlar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Gerçekten çok kolay
Nispeten ucuz
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Profesyoneller için çok basit (özelleştirmeler kısıtlı)

Corel VideoStudio Ultimate, yeni başlayanlar için video düzenleme yapabilmek için harika bir yol sunar. İyi tasarlanmış bir arayüz, video düzenlemenin çok kolay olduğu anlamına gelir, ancak bazı profesyonel özelliklerinden yoksun bırakılmış. Çoklu kamera düzenleme, 4K video desteği, 360 derece VR video desteği, ve etki yaratacak bir müzik kütüphanesine sahiptir. Ayrıca fiyat etiketine göre hiç fena bir video editörü değildir.

Corel VideoStudio Ultimate ‘i ne kadar çok kullanırsanız, onun küçük özelliklerinin ne kadar işe yaradığını bir o kadar da çok fark edeceksiniz. Yeni başlayanlar için harika bir seçenektir.

07. Filmora9

en iyi video düzenleme aracı 2019
Filmora9 Youtuber lar için olmazsa olmazlardan

Çok sayıda efekt ve kaynak içeren, kullanımı kolay bir araç

Platform: Windows, Mac | Anahtar özellikler: 4k destek, dahili efektler ve başlıklar | Ücretsiz deneme: Ücretsiz sürüm mevcut | En iyi: Tutkunları

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Kullanımı kolay
Makul fiyat
4K desteği
Denemek için ücretsiz sürüm

Wondershare Filmora9, meraklıları veya düzenlemeye yeni başlayanlar için güçlü bir video düzenleme aracıdır. Sezgisel arayüz çalışmaya başlamayı çok kolaylaştırır ve YouTuber ‘ların işini kolaylaştırmak için tasarlanmış dahili başlıklar, efektler ve filtreler bulunur. Ayrıca, videolarınızı etkilemek için telifsiz ses efektleri ve müzik kitaplıkları da vardır. Doğrudan aracın içine dahil etmek için kendi medyanızı kaydetme özelliği de barındırmaktadır.

Filmora9 aracını profesyonelce kullanıyorsanız, muhtemelen daha gelişmiş FilmoraPro ‘yu tercih etmek isteyeceksiniz. Buradaki iki araç arasındaki farkları keşfedin.

Fiyat açısından, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı seçenek var. Yeni başlıyorsanız, ücretsiz sürüm, ücretli araçla aynı özelliklerin ve araçların tümünü içerir, ancak tüm videolarınızda üzerinde bir marka filigran bulunacaktır. Daha sonra 1 yıllık bir plan, bir kerelik bir ücret için ömür boyu bir plan arasında seçim yapabilirsiniz. Son olarak, her ay yeni bir stok kitaplığından ve yeni efektlerden sınırsız sayıda yükleme yapan üst düzey bir sınırsız planı da var.

08. CyberLink PowerDirector 17 Ultra

en iyi video düzenleme editörü 2019
CyberLink PowerDirector 17 Ultra güçlü yönleri ile çok dikkat çekici bir video editörü

Deneyimli film yapımcıları için video düzenleme yazılımı

Platform: Windows | Anahtar özellikler: Çoklu kamera düzenleme, 360 derecelik video, hareket izleme (ve daha fazlasını yükler) | Ücretsiz deneme: 30 günlük | En iyi: Tutkunları

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Gerçekten güçlü bir araç
Şaşırtıcı derecede uygun fiyatlı
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Yeni başlayanlar için zor

CyberLink PowerDirector, ciddi video editörleri için ciddi bir yazılım olmakla birlikte; Hollywood bütçesi olmadan profesyonel ve kaliteli özellikler sunan mükemmel bir video düzenleme yazılımıdır. Programı kullanmaya başladığınızda kendinizi çok sayıda dengeleme ve video düzeltme aracı, profesyonel efekt, çok kameralı düzenleme, hareket izleme ve şaşırtıcı derecede kolay trimleme işlemlerinden en iyi şekilde yararlanacağınızı göreceksiniz.

360 derecelik video düzenlemenin yanı sıra, hayal edebileceğiniz tüm dosya standartları ve formatlarını destekler. Ve hepsini biraz zorluyorsanız, sıralanmanıza yardımcı olacak birçok video öğreticiside içerisinde barındırmaktadır.

09. Pinnacle Studio 22

pinnacle-studio-22-ultimate-color-grading-3dmadmax
Pinnacle Studio 22 kullanımı ve fiyat etiketinin uygun olması, onu cazip bir video editörü haline dönüştürüyor

Yeni başlıyorsanız, kullanımı kolay bir video düzenleyici

Platform: Windows | Anahtar özellikler: Çoklu kamera yakalama ve düzenleme, renk kontrolleri, hareket animasyonu durdurma | Ücretsiz deneme: 30 günlük (para iade garantisi) | Şunun için en iyi: Yeni başlayanlar

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Kullanımı çok basit
Çeşitli özellikler ekstra özellikler
Cazip fiyatlandırma
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Bazıları için çok temel olabilir

Daha önce hiç video düzenlemediyseniz ve video düzenleme işlerine girmek istiyorsanız Pinnacle Studio 22 tamda ihtiyacınız olan bir programdır. Fiyatlandırma yukarıdakilerin ortalamasının altındadır ve ilk 30 gün içinde size uygun olmadığını fark ederseniz, para iade garantisi mevcut.

Ama dürüst olmak gerekirse, ödeyeceğiniz makul fiyata; 1.500’den fazla efekt, başlık ve şablon, 6 kanallı HD video düzenleme, kullanışlı renklendirme araçları, özel bir stop motion özelliği, zamanın yeniden düzenlenmesi ve çok daha fazlasını elde edersiniz.

Elbette, bu listedeki bazılarının sunduğu tüm özelliklere sahip değil, Studio 22 ara yüzünü ve araçlarını denerseniz ve beğenirseniz, her zaman şirketin daha kapsamlı paketlerinden birine yükseltebilirsiniz.

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu