Web Tasarımı

En İyi Web Tasarım Araçları – Kodlama da Acemi Olanlar İçin

Hala kodlama ile başa çıkamıyor musun? Bunun seni engellemesine izin verme. En iyi web tasarım araçları ile tanış.

Grafik tasarımcıları, nasıl kodlanacağını bilmeli mi? Kodlama öğrenmek kesinlikle pek çok tasarımcının mesleki gelişiminde ki dilek listesinin başındadır. Elbette kodlama yetenekleri bir dizi yeni fırsatlar yaratarak, aynı zamanda sizi daha çok yönlü ve kullanılabilir hale getirecektir.

Ama kodlama becerilerini kazanmak için zaman bulamadıysan. Yine’de korkma. Piyasada kodlama yapmadan acemi olarak bile size iyi bir sonuç verebilecek birçok basit web tasarım aracı bulunmaktadır. İşte bu yazımızda, kodlama yapmadan kullanabileceğiniz en iyi web tasarım araçları listesini size sunuyoruz.

Burada Squarespace, Wix veya WordPress gibi şablon tabanlı araçlardan bahsetmiyoruz, biraz özel kodlama bilgisiyle, bunlar gibi araçlar etkileyici sonuçlar doğurabilir. Diğer tarafdan programcıların bir web sitesi hazırlaması için gelişmiş metin editörlerinden uzak duruyoruz.

Hepsinin de kendi sınırlamaları olsa da, kodlayıcı olmayanlar için mevcut olan web tasarım araçları her zaman daha da güçleniyor. Kodlamaya olan alakanız hala devam ediyorsa, kullanmak için en iyi altı araç için okumaya devam edin …

En İyi 5 Web Tasarım Araçları Top 5

01. Muse (RIP)

En iyi web tasarım araçları
Adobe Muse, 2020 Mart ayından itibaren durdurulacak, ancak o zamana kadar bir seçenek olmaya devam edecek

Bir Creative Cloud aboneliğiniz varsa, Adobe Muse en azından birkaç yıl daha hizmetini sürdürmeye devam edecek. Adobe’nin kodlama yapamayan tasarımcılar için geliştirdiği Adobe Muse, akıcı ve uyarlanabilir web siteleri oluşturma konusundaki çözümü Mart 2020’den itibaren resmen durdurulacak ve Mart 2018’de son özellik güncellemesini geri alacaktır.

Adobe, daha karmaşık web sitesi ve uygulama çözümlerinin üçüncü taraf geliştiricilerle ortaklaşa üretilme eğiliminde olduğunu ve tasarımcıların Muse’da olduğu gibi web’e hazır kodu vermese de prototip tasarlamak ve oluşturmak için hala Adobe XD‘yi kullanabileceğini savunuyor. Daha basit anlatımı ile, özelleştirilebilir şablon tabanlı DIY sitelerinin çoğalmasına dikkat çekiyor. Bahsettiği bu alan da, Adobe Portföyünün rekabet ettiği bir alan olarak karşımıza çıkıyor.

Bu arada, Adobe Spark ile haber bültenleri veya açılış sayfaları gibi tek sayfalık web siteleri oluşturulabilir. Böylece, 2020 sonrası CC araç setinizde hala seçenekleriniz mevcut olacak, ancak zaten mevcut bir abenolikte ödeme yapıyorsanız, Muse kısa vadeli bir seçenek olmaya devam ediyor. Durdurulan bir şeyi öğrenmek için zaman harcamak istemiyorsanız, aşağıdakilerden birini deneyin …

02. Sketch

En iyi web tasarım araçları

Launchpad eklentisi ile birlikte, Sketch, kodlama gerektirmeden duyarlı siteler yayınlamanıza olanak tanır.

Kendisini bir “tasarım araç takımı” olarak sunan Sketch , Launchpad for Sketch eklentisi ile birlikte, kodlama gerektirmeden duyarlı web siteleri yayınlamanızı sağlayan bir ön uç tasarım ve mock-up aracıdır.

Düzenler ve grafik öğelerinin yanı sıra, UX’i hızlı ve kolay bir şekilde test etmek için basit animasyonlar ve tıklanabilir prototipler oluşturabilirsiniz. Sketch Mirror aracını kullanarak, tasarımları hemen bir telefonda veya tablette de önizleyebilirsiniz.

Sketch, bir tasarım boyunca yeniden yapılandırılıp yeniden boyutlandırılabilen ve bulut tabanlı Kitaplıklar aracılığıyla ortak çalışanlarla paylaşılabilen ve zaman kazandıran bir işleve sahiptir.

Yalnızca Mac için kullanılabilir, tek bir lisans için 99 $ / yıl maliyeti vardır. Ttoplu lisanslama da bu durum (50 veya daha fazla cihaz için ) 59 $ / yıl a kadar düşecektir. Test etmek için ücretsiz bir denemesi de mevcut.

03. Webflow

En iyi web tasarım araçları

Web tasarımını, kodlama bilgisi olmayanların hedefi ile oluşturulduğundan, bulut tabanlı araç Webflow, bu liste için bir fikir oluşturmuyor. Net bir sürükle ve bırak arayüzü kullanarak, duyarlı web sitelerini görsel olarak tasarlama, oluşturma ve başlatma gücüne sahip.

Ancak birçok WYSIWYG editörünün aksine, Webflow şaşırtıcı bir şekilde temiz HTML / CSS kodu üretir. Kurulum sırasında ‘Kodlama deneyimim yok’ seçeneğini seçseniz bile. Paralaks kaydırma efektleri, fare tabanlı hareket ve çok adımlı animasyonlar gibi özellikler parmaklarınızın ucunda.

Çok yönlü CMS’sini kullanarak, gerektiğinde de veri çekerek, bloglar, portföyler, e-ticaret mağazaları ve daha fazlasını oluşturabilirsiniz. Webflow içerisinde bulabileceğini çeşitli eğitim videoları başlamanıza yardımcı olur. Zaman sınırlı bir deneme sürümü yerine, Webflow’un başlangıç ​​paketi ile ücretsiz olarak iki proje oluşturabilirsiniz. Tabi ki barındırma dahil değildir. Bu noktadan itibaren fiyatlar 15 $ / ay’dan başlıyor.

04. Webydo

Etkileyici tagline ” craft without code ” ile Webydo, Photoshop’dan daha düz çıktılar tasarlamayı mümkün olduğunca yumuşak kılan ve “piksel mükemmelliğine duyarlı, yanıt vermeyen web siteleri oluşturmak için sürükle ve bırak arayüzü kullanan” bulut tabanlı bir hizmettir.

Sayfadaki her öğe üzerinde ki uygulanabilecek tam kontrolle, tasarımlar çeşitli cihazlara ve ekran boyutlarına uyacak şekilde kolayca uyarlanabilir. Siteler doğrudan Webydo’nun barındırma sunucularına canlı olarak gönderilebilir ve istemcilerin içeriklerini güncellemeleri için CMS’ye erişmesine izin verebilirsiniz. Onları entegre gösterge tablosundan bile faturalandırabilirsiniz.

Bir hafta süren ücretsiz deneme sürümü mevcut, ardından fiyatlar hızlı bir şekilde yükseliyor. Sonuçta tam hizmetli bir paket. Bireysel hesap, 10 siteye ev sahipliğini kapsamak üzere, aylık 90 ABD Dolarıdır. (yıllık 75 ABD Doları / ay fatura edilmektedir). Üç kişilik bir ekip (30 site) ayda 180 ABD Doları (yıllık 150 ABD Doları) veya 10 kişilik bir kurum (100 site) 480 ABD Doları / 400 ABD Dolarıdır.

05. Carrd

Listedeki en basit araçla sona erdiriyoruz: Carrd, basit ve duyarlı tek sayfalık siteler oluşturmak için kolay bir yol sunarak Adobe Spark’ı ele alıyor. Boş bir sayfa veya verilen şablonlardan biriyle başlayarak, önceden tanımlanmış içerik öğelerini kullanarak ideal düzeninizi oluşturabilir ve özelleştirebilirsiniz.

Tek sayfa tasarımıi Carrd’ın ekmeği ve tereyağı olsa da, bölüm arası aracını ( into separate pages ) kullanarak sitenizi ayrı sayfalara ayırmak (ya da en azından benzer bir etki elde etmek için) teknik olarak mümkündür. Bu, uzun bir sayfanın farklı alanlarına atlamak kadar basit olsa da, bir bölüm değişikliği animasyonu ekleyerek, daha yumuşak bir geçiş sağlayacaktır.

Hepsinden iyisi: Üç siteye kadar tamamen ücretsizdir ve yükseltmenin maliyeti sadece 9 ABD dolarıdır. Bir Pro hesabıyla, özel bir etki alanı ekleyebilir, kişi veya kayıt formları ekleyebilir, Google Analytics’i, özel kodu veya üçüncü taraf widget’larını ekleyebilirsiniz. Açıkçası, işlevsellik Webydo gibi bir platforma kıyasla temel, ancak fiyat bunu yansıtıyor ve şık ve basit bir şey oluşturmak istiyorsanız bu harika bir seçenek.

İlgili Makaleler:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu