Donanım
Trend

En iyi Ultra Geniş Monitör Kılavuzu 2020

En iyi ultra geniş monitör satın almak mı istiyorsunuz? Bu yüksek kaliteli geniş monitörlere bir göz atın.

Paranın satın alabileceği en iyi ultra geniş monitörleri arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu sayfada bulacağınız monitörler, geniş 21: 9 (ve 31: 9) en-boy oranları sayesinde rakipsiz bir çalışma alanı sunar.

Standart geniş ekran monitörler 16: 9 ile yapmak zorundadır, ancak 21: 9 monitörlerle, her iki tarafta da çalışmak için çok daha fazla alan elde edersiniz.

Normalde iki veya daha fazla monitörle elde edebileceğiniz türden bir çalışma alanı sağlar, ancak masanızda yer açmak için birden fazla ekrana sahip olmak yerine, tüm bu alanı tek bir monitörle elde edebilirsiniz.

Önerilen Video: Haftalık Teknoloji Haberleri

Bu onları en üst düzey verimlilik araçları haline getirir ve tek bir masaya birden fazla monitör satın almanın ve kurmanın maliyeti ve karmaşıklığı olmadan, aynı anda çok sayıda uygulamanın açık olması için bol miktarda alana ihtiyaç duyan yaratıcı programlarınız için mükemmel cihazlardır.

En iyi ultra geniş monitörler kesinlikle büyük ekranlar olsa da, masanızda birden fazla ayrı monitöre sahip olmaktan daha az yer kaplarlar.

Başlamadan önce, sizin için en iyi ultrawide monitörü seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalara bakalım. En iyi monitörler için yukarı kaydırın.

En iyi ultra geniş monitör için dikkat edilmesi gerekenler

Bir ultrawide’ın en yaygın ve rahat boyutu 34 inç iken, sunulan en büyük ekran 49 inç genişliğinde. Böyle büyük bir ekran fikrini seviyorsanız, büyük bir masaya ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Ekrana ne kadar yakın oturacağınızı da düşünmek isteyebilirsiniz. Büyük bir ekrana çok yakın oturursanız, ekranın belirli kısımlarını görmek için başınızı çevireceğiniz için kullanımın rahatsız olduğunu görebilirsiniz.

Çözünürlük açısından, size 2560×1440 piksel sayısı veren WQHD (Geniş Dörtlü Yüksek Çözünürlük) ve 21: 9 geniş en boy oranını arayın. Genellikle ekran ne kadar büyük olursa, çözünürlük de o kadar yüksek olur. En iyi ultra geniş monitörlerden bazıları, resim içinde veya yan yana resim gibi ek özellikler sunar, böylece aynı ekrana birkaç kaynak (iki bilgisayar veya bilgisayar ve tablet gibi) bağlayabilirsiniz. 

2560 × 1080 çözünürlük sunan bazı ultra geniş monitörlerde vardır. Bu, normal 1080p geniş ekranlı bir monitöre kıyasla size daha fazla çalışma alanı sunarken, ultra geniş en boy oranından tam olarak yararlanmak mümkün olmadığını düşünüyoruz.

Ancak, daha yüksek çözünürlüklere sahip ultra geniş monitörlerden biraz daha uygun fiyatlılar, bu yüzden bir bütçeniz varsa, bunlar iyi bir seçim olabilir.

Ultra geniş monitörlerle ilgili başka bir sorun ise, ekranın çok geniş olması, yani normal bir çalışma mesafesinde otururken kenarların çevresel görüşünüzün biraz dışında kalmasıdır. Bunu çözmek için, ultrawide monitörlerin çoğunda kenarlar hafifçe kavislidir ve görüntüyü görüş alanı içerisine girmesi için hafifçe bükümlülerdir. Bu sayede çalışmayı çok daha güzel hale getirir.

Ultrawide monitörler panel teknolojisine ve özelliklerine göre değişir. Ultrawide ekranlar genellikle dikey hizalama (VA) panelleriyle gayet iyi görünür, ancak daha keskin, daha parlak ve çok daha pahalı düzlem içi anahtarlama (IPS) panel teknolojisi daha iyi görüntü kalitesi sunar.

Tüm şekil ve boyutlardaki ekranlar genellikle 4K desteği, Renge duyarlı, hızlı yenileme (bazıları 144Hz’e kadar), düşük gecikme süresi ve uyarlanabilir senkronizasyon teknolojisine sahip oyun ekranları gibi isteğe bağlı ekstra özelliklerle birlikte sunulur. Film izlemekten grafik tasarım çalışma alanlarına kadar her türlü masaüstü kullanımı için kesinlikle harikadır.

21: 9 en yaygın ultra geniş en boy oranı iken, 32: 9 en boy oranlarına sahip daha geniş monitörler bile vardır. Bunlar daha da fazla çalışma alanı sunar, ancak daha pahalıdırlar ve masanızda daha fazla yer kaplarlar.

En iyi Ultra Geniş Monitörler 2020

İçindekiler

  1. Asus Designo Curve MX38VC
  2. MSI Prestige PS341WU
  3. Samsung CRG9
  4. Dell U3419W
  5. LG 34UC79G
  6. Dell U4919DW
  7. Alienware AW3418DW
  8. Acer Predator Z35P
  9. ASUS ProArt PA34VC
  10. AOC Agon Curved Ultrawide

01. Asus Designo Curve MX38VC

En iyi Ultra Geniş Monitör Kılavuzu 2020

Yaratıcı çalışmalarınızı rahatlıkla yapabileceğiniz en iyi ultra geniş monitör.

Ekran boyutu: 37.5 inç | En boy oranı: 21: 9 | Çözünürlük: 3.840 x 1.600 | Parlaklık: 300 cd / m2 | Tepki süresi: 5ms G2G (griden griye) | Görüş açısı: 178/178 | Kontrast oranı: 1.000: 1 | Renk desteği: 1.07 milyon renk | Ağırlık: 9,9 kg

4K ve Ultrawide
Dahili Qi kablosuz şarj
HDR yok

Asus Designo Curve MX38VC, 2020 yılı içerisinde yaratıcı çalışmaları yapabileceğiniz en iyi ultra geniş monitör seçimimizin ilk sırasında yer alır. Bu listedeki diğer monitörlerden farklı olarak Asus Designo Curve MX38VC, özellikle dijital reklamlar için oluşturulmuştur. Bu, mükemmel renk doğruluğu ve fotoğraf ve video editörlerine bir nimet olacak yüksek bir çözünürlük elde edeceğiniz anlamına gelir.

Ancak, bu listedeki daha pahalı ultrawide monitörlerden biridir. Bir dijital tasarımcı, fotoğrafçı veya sanatçıysanız ve en iyi ultrawide monitörü arıyorsanız, o zaman bu fiyatı ödemeye değerdir. Ayıca dahili kablosuz şarj özelliği de bir avantajdır.

02. MSI Prestige PS341WU

En iyi Ultra Geniş Monitör Kılavuzu 2020

Yüksek çözünürlük, geniş en boy oranı.

USB-C: Evet | Ekran boyutu: 34 inç | Çözünürlük: 5.120 x 2.160 | En boy oranı: 21: 9 | HDMI girişleri: HDMI 2.0 x 2 | Ekran bağlantı noktaları: DisplayPort v1.4 x 1

Muhteşem 5K2K çözünürlük
Harika özellik seti
Tasarım kalitesi
Vasat HDR performansı

MSI Prestige PS341WU, 2020’de satın alabileceğiniz yaratıcı çalışmalar için en iyi ultra geniş monitörlerden biridir. Sadece 21: 9 geniş bir en boy oranına sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda 34 inç üzerinde büyük bir 5.120 x 2.160 çözünürlüğe sahiptir. Ayrıca IPS ekran teknolojisini içerisinde barındırır.

Bu, kristal netliğinde görüntü kalitesine neden olurken, aynı zamanda üzerinde çalışacağınız büyük ölçülerde masaüstü sunar. Pahalıdır, ancak DCI-P3 renk gamı ​​desteğiyle birlikte çarpıcı bir IPS paneline sahiptir ve bu, renk doğruluğu gerektiren fotoğrafçılar ve video editörleri gibi sanatsal çalışmalar için ideal bir ultrawide özelliği sunar.

03. Samsung CRG9

En iyi Ultra Geniş Monitör Kılavuzu 2020

Şimdiye kadarki en büyük ultrawide.

Ekran boyutu: 49 inç | En boy oranı: 32: 9 | Çözünürlük: 5.120 x 1.440 | Parlaklık: 600cd / m2 – 1000cd / m2 | Yenileme hızı: 120Hz | Yanıt süresi: 4ms | Görüş açısı: 178 ° (Y) / 178 ° (D) | Kontrast oranı: 3.000: 1 | Renk desteği: 1.07B

Mükemmel ekran boyutu
HDR
Menü zor olabilir

Ultra geniş bir monitörün mutlak canavarı peşindeyseniz, Samsung CRG9 elde edilecek olanıdır. Ekran 49 inç büyüklüğünde ve en boy oranı diğer ultrawid’leri büyük bir 32: 9 ile cüce ediyor. Çalışma masanız büyük ve bütçeniz yerindeyse, bu monitörün tüm uygulamalarınızı, web sitelerinizi ve daha fazlasını aynı anda açmanızı sağlayan rakipsiz bir çalışma alanı sunduğunu göreceksiniz.

Çoklu girişleri ve resim içinde resim modu sayesinde, aslında iki farklı cihazını bağlayabilir ve aynı monitörde birlikte kullanabilirsiniz. Ayrıca aynı masanın üzerinde birden fazla monitörün kurulmasına daha çok yer tasarrufu sağlayan bir alternatif haline getirir. Bu monitör, Samsung’un en iyi teknolojisi sayesinde mükemmel görüntü kalitesi sunar. Bu da onu yaratıcı profesyoneller için ideal bir seçim haline getirir.

04. Dell U3419W

En iyi Ultra Geniş Monitör Kılavuzu 2020

En iyilerinden ultra geniş monitör.

Ekran boyutu: 34 inç | En boy oranı: 21: 9 | Çözünürlük: 3440 x 1440 | Yanıt süresi: 5ms | Kimin için: Video editörleri, tasarımcılar, yaratıcı profesyoneller

Mükemmel ekran boyutu
Yüksek renk doğruluğu
Ekstra bağlantı seçenekleri
Pahalı

Dell’in en yeni ultra geniş ekranı, mükemmel görüntü kalitesi, muhteşem bağlantı teknolojisi ve mükemmel yapı kalitesinin kazanan kombinasyonu sayesinde listemizdeki konumunu koruyor. İki HDMI bağlantı noktasına ve bir DisplayPort konektörüne ek olarak, ekranı aynı anda bir dizüstü bilgisayara bağlayabilen ve şarj için 90w’a kadar güç sağlayan USB-C’ye sahiptir.

Bağlı cihazlar için de bir KVM özelliğine sahiptir. İki bilgisayarı aynı anda kontrol etmek için USB yukarı akış bağlantı noktalarına tek bir klavye ve fare bağlayabilirsiniz. Her ikisi de Picture-By-Picture işlevi ile aynı anda görülebilir. Grafik çalışmaları için 10 bit renk ve % 99 sRGB kapsama alanı da mükemmel görüntü kalitesi anlamına gelir. U3419W, selefinden (aynı zamanda mükemmel Dell Ultrasharp U3415W ) biraz daha pahalı olsa da, ekstra özelliklerin ve daha modern bağlantıların, ekstra harcama yapmaya değer olduğunu düşünüyoruz.

05. LG 34UC79G

En iyi Ultra Geniş Monitör Kılavuzu 2020

Oyuncular için mükemmel en uygun fiyatlı ultra geniş monitör.

Ekran boyutu: 34 inç | En boy oranı: 21: 9 | Çözünürlük: 2,560 x 1,080 | Kimin için: Oyuncular

İyi fiyat
AMD FreeSync uyumlu
Kavisli tasarım
Diğerlerinden daha düşük çözünürlük

Oyun oynamak için tasarlanan, DisplayPort artı çift HDMI özellikli iyi fiyatlı bir ultra geniş monitör. Potansiyel bir dezavantaj var: 2, 560 x 1, 080’de, daha pahalı seçenekler kadar yüksek bir çözünürlüğe sahip değil. LG bunun yerine doğal 144Hz performansını seçti. Ancak bununla birlikte, yüksek piksel sayısında renk doğruluğu, kontrast ve hareket bulanıklığı azaltmayı LG 34UC79G sunmaktadır.

Canlı renklerin yanı sıra mükemmel bir kontrast oranına ve siyah seviyelerine sahiptir, ancak maksimum doğruluk için bazı kalibrasyonlar gerektirir. Monitör ayrıca, titreme ve hareket bulanıklığını azaltmak için AMD FreeSync (50-144Hz aralığı) dahil olmak üzere oyun performansını artırmak için tasarlanmış birkaç teknolojiye sahiptir. Hızlı 1 ms tepki süresi de var. 29 inçlik daha ucuz bir sürümü de mevcuttur. 

06. Dell U4919DW

En iyi Ultra Geniş Monitör Kılavuzu 2020

Nihai ultrawide

Ekran boyutu: 49 inç | En boy oranı: 32: 9 | Çözünürlük: 5.120 x 1.440 | Tepki süresi: 8 ms (normal mod); 5 ms (hızlı mod) | Kimin için: Oyuncular, tasarım profesyoneller

Parlak görüntü IPS paneli
Düşük tepki süresi
Bazı masalar için biraz fazla büyük
Uyarlamalı senkronizasyon teknolojisi yok

Dell, muazzam IPS panelinden mükemmel görüntü kalitesi ve VA panel teknolojisini kullanan alternatif ultrawidlerin çoğundan daha üstün olması nedeniyle, inanılmaz 49 inç U4919DW ile ön plana çıkıyor.

% 99 sRGB kapsama alanı, 350 nit parlaklık ve 1000: 1 kontrast oranı sunan 32: 9 en boy oranına ve 5.120 x 1.440 çözünürlüğe sahiptir. İki tam ekran uygulamasını yan yana barındırabilen kesinlikle büyük bir masaüstü alanı da sunar.

Nispeten düşük 5 ms (hızlı mod) tepki süresi, oyun için de iyi olduğu anlamına gelir, bu da bazı alternatif ekranlar gibi uyarlamalı senkronizasyonu desteklemese de ek harcamaya değer hale getirir.

07. Alienware AW3418DW

En iyi Ultra Geniş Monitör Kılavuzu 2020

G-Sync ile 120Hz oyun oynamak için mükemmel bir ultra geniş monitördür.

Ekran boyutu: 34 inç | En boy oranı: 21: 9 | Çözünürlük: 3.440 x 1.080 | Kimin için: Oyuncular, tasarım profesyonelleri

120Hz yenileme hızı
Düşük tepki süresi
IPS paneli
34 inç için pahalı

Alienware, PC oyunlarının en iyi bilinen yüksek kaliteli ve yüksek fiyatlı dizüstü ve masaüstü bilgisayar donanım markalarından biridir. Ancak AW3418DW ile dikkatlerimizi ultra geniş ekranlara dönüştürür ve oyun oynamak için harika bir özellik sunar.

Kesinlikle harika masaüstü görüntü kalitesi sunacak olan IPS panelli, 21: 9 en boy oranlı ve WQHD 3.440 x 1.440 çözünürlüklü 34.1 inçlik bir ekran. Oyuncular en çok Nvidia grafik kartları ile ultra akışkan, yırtılmaz animasyon için 120Hz yenileme hızı ve G-Sync uyarlamalı senkronizasyon teknolojisiyle ilgilenecekler.

Dahası, 4 ms tepki süresi, ultra geniş bir ekranın en düşüklerinden biri olarak öne çıkıyor.

08. Acer Predator Z35P

En iyi Ultra Geniş Monitör Kılavuzu 2020

Mükemmel görünümlü, uygun fiyatlı 100Hz G-Sync geniş ekran.

Ekran boyutu: 35 inç | En boy oranı: 21: 9 | Çözünürlük: 3.440 x 1.440 | Yanıt süresi: 4ms | Kimin için: Oyuncular, endüstriyel donanım tasarımını seven insanlar

Yerel G-Sync desteği
100Hz yenileme hızı
Mükemmel görünümlü stand
10 bit renk yok

Bu ultra geniş monitör üzerindeki stand, bilim kurgu uzay gemisinin bükülmüş bir metal parçası ve mükemmel oyun performansı sunan 34 inç kavisli ekran gibidir.

100Hz yenileme hızı sunar. Bu, alışkın olduğumuz 60Hz üzerinde büyük bir destek sağlar ve GeForce kartlarını kullanarak yırtılmaz oyun için yerel G-Sync teknolojisi sunar. Bağlantı, standart DisplayPort, HDMI ve USB hub dizisidir ve görüntü kalitesi % 100 sRGB kapsama alanına ulaşarak bu ekranı genel bilgi işlem görevleri için mükemmel bir şekilde uygun hale getirir.

09. ASUS ProArt PA34VC

En iyi Ultra Geniş Monitör Kılavuzu 2020

En iyi renk hassas ultrawide monitör.

Ekran boyutu: 34 inç | En boy oranı: 21: 9 | Çözünürlük: 3.440 x 1.440 | Kimin için: Tasarım profesyonelleri

10 bit renk doğruluğu
% 98 DCI-P3 renk doğruluğu
Pahalı

Standart boyutlu 16: 9 renk hassas ekranlar için birçok seçenek ve oyun özelliklerine sahip çok sayıda genel amaçlı ultrawide ekran olsa da, olağanüstü renk doğruluğu sunabilen bir ultrawide istiyorsanız seçim daha azdır.

Her zaman becerikli olan Asus, bu yüksek renk doğruluğu için, 34 inç 21: 9 HDR ekran ile doldurmayı başardı. 10 bit renk, % 100 sRGB ve % 98 DCI-P3 kapsama alanı sunan birkaç ultra geniş ekrandan biridir.

10. AOC Agon Curved Ultrawide

En iyi Ultra Geniş Monitör Kılavuzu 2020

AOC Agon Curved Ultrawide monitör harika bir oyun alternatifidir.

Ekran boyutu: 35 inç | En boy oranı: 21: 9 | Çözünürlük: 3.440 x 1.440 | Yanıt süresi: 4ms | Kimin için: Daha yüksek çözünürlük isteyen oyuncular

Yüksek 100Hz yenileme hızı
Nvidia G-Sync
Çarpıcı arka tasarım
ofis için uygun değil

Oyun için Nvidia G-Sync özelliğine sahip olan AOC Agon AG352UCG , yukarıdaki LG’nin düşük çözünürlüğüne katlanmaya hazır değilseniz oyun seçimimizdir. 

Yine, bu ekran hafifçe kavislidir ve oyun renklerini ve gölgelerini iyileştirmek için birkaç AOC teknolojisi de içerisinde barındırır. Stand yüksekliği ayarlanabilir. Ekranın arkası çarpıcı bir ‘kanatlı’ tasarıma sahiptir.

En iyi Ultra Geniş Monitör Kılavuzumuz, satın alımınızda umarız yardımcı olur.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu