DonanımGrafik Tasarım

2019 Yılının en iyi bilgisayarları | Grafik Tasarımcılar için

Bütçeniz ne olursa olsun, grafik tasarımcılar için özel olarak hazırladığımız 2019 yılının en iyi bilgisayarları listesinden sizde birtane seçin.

Grafik tasarım için yeni bir bilgisayar arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Harika çalışmalar yapmak, doğru becerilere sahip olmakla ilgilidir. Ancak, yeterli özelliklere sahip bir makineye sahip değilseniz, yapacağınız çalışmalar acı verici bir şekilde zaman kaybetmenize ve sizi çileden çıkartmasına neden olabilir. Bu yayınımızda yer verdiğimiz bilgisayarlar, müşterilerinizi memnun edecek ve portföyünüzde yer alacak tasarımları üretmeyi hızlandırır. Dışarıda çok fazla seçenek var, bu yüzden bir çok iyi seçeneği bir araya getirdik.

Grafik tasarımlı bir dizüstü bilgisayar seçebilseniz de, daha iyi ergonomiye, daha büyük ekrana ve daha fazla para kazanmak için daha fazla güce ihtiyacınız varsa, o zaman bir masaüstü seçmekten daha iyi bir yol yoktur.

Bu yazımızda, şu anda grafik tasarımı için en iyi olduğunu düşündüğümüz bilgisayarları seçtik. İster bir Mac kullanıcısı yada Windows sihirbazı olun, bu listede ihtiyaçlarınıza uygun bir bilgisayar bulacaksınız.

Apple kullanıcıları için küçük bir uyarı var. Apple, 2017 den bu yana güncellenmeyen Apple iMac ‘in yeni bir modelini yakında çıkartacğını duyurdu. Apple’ın Mart etkinliğinde veya Haziran ayında WWDC’de bu yeni modeli tahmin ediliyor. Kesinlikle daha iyi grafik tasarım performansı anlamına gelecek güncellenmiş bir işlemciden oluşturulacağı da şüphesiz. Yani artık listenin başında değil. Grafik tasarım için bir iMac masaüstü düşünüyorsanız, biraz daha beklemenizi öneririz.

Genel olarak konuşursak, makineye ne kadar fazla para öderseniz o kadar iyi perfomans elde edersiniz. Ancak daha düşük bir bütçeniz varsa endişelenmeyin. Grafik tasarım için de en ucuz bilgisayarları seçtik. 2019 yılının en iyi bilgisayarları için okumaya devam edin.

01. Microsoft Surface Studio 2

2019 yılının en iyi bilgisayarları listesinde 1 numara. Grafik tasarım için en iyi Windows PC.

2019 yılının en iyi bilgisayarları

CPU: Intel Core i7-7820HQ | Grafik: Nvidia GeForce GTX 1060 6GB -GTX 1070 8GB | RAM: 16GB – 32GB | Depolama: 1TB – 2TB SSD

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Dokunmatik
Güçlü grafikler
Dikey menteşe
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Güncel Intel işlemcisi seçeneği yok

Microsoft’un Surface Studio 2 artık grafik tasarımı için en iyi bilgisayarı işaret ediyor. Apple’ın iMac’ine (listemizdeki 2 numara) karşı ciddi bir güncelleme getiren rakip olarak, Surface Studio 2, iMac’in yapamayacağı birkaç şeyi yapabilecek, hepsi bir arada olan bir seçenek. Yüksek çözünürlüklü 28 inçlik ekranı (4.500 x 3.000) dokunmaya duyarlıdır; bu, arkadaki menteşeyi kullanarak düz bir şekilde yatırdığınızda dev grafik tabletler gibi kullanılabileceği anlamına gelir. Microsoft hala daha eski bir dört çekirdekli işlemci kullanıyor olsa da, Surface Studio’nun geri kalanı yüksek bir gücü barındırıyor. Nvidia GeForce GTX 1060 veya 1070 ekran kartı seçenekleri de mükemmel performans sunar. 2 TB’a kadar SSD depolama ve 32GB bellek mevcuttur.

02. 4K Retina Ekranlı Apple iMac (2017)

Mükemmel hepsi bir arada bilgisayar, ancak teknik özellikleri rakiplerinden geri kalmaya başlıyor.

2019 yılının en iyi bilgisayarları

CPU: 3,0 GHz Intel Core i5-3,6 GHz Çekirdek i7 | Grafik: Radeon Pro 555-560 | RAM: 8GB-16GB | Ekran: 21,5 inç Retina 4K (4,096×2,304) | Depolama: 1TB HDD-1TB Fusion Drive; 256GB-1 TB SSD

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Göz alıcı 4K ekran
Nispeten iyi fiyatı
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Füzyon sürücüsü standart değil
Tıknaz ekran çerçevesi

Apple’ın klasik 21.5 inçlik iMac’in 2017 yılı versiyonu, grafik tasarım için en iyi bilgisayar listemizde hala üst sıralarda yer alıyor, ancak artık en üst noktada değil. Bunun temel nedeni garip bir şekilde Apple’ın 2018 donanım güncellemesi grubunun dışında kalmasıydı ve en güncel sürüm şimdi iki yaşında. Grafik tasarımı için mükemmel bir makinedir, ancak şu anda 7. nesil Intel dört çekirdekli işlemcilerle sınırlı eski bir teknolojiye sahiptir ve AMD grafik kartı Keith Richards’dan daha kötü bir performans göstermektedir. Yakında bu versiyonu için bir güncelleme beklenmektedir. Apple bu yıl yeni bir model deverey alana kadar ya da Apple’ın diğer daha güçlü masaüstlerine bakana kadar biraz sabretmenizi tavsiye ederiz. Mac Mini (sayı 4) şimdi iMac’tan daha iyi performans gösteriyor ve bütçenize göre değilse, kesinlikle iMac Pro gerçekten güçlü bir makine.

03. HP Envy 34-inch Curved All-in-One (2018)

Tasarımcılar için en iyi alternatif Windows PC

2019 yılının en iyi bilgisayarları

CPU: 2,4GHz Intel Core i7-8700T (altı çekirdek) | Grafik: Nvidia GeForce GTX 1050 | RAM: 16GB | Ekran: 34 inç WHQD (3,440×1,440) eğri IPS ekranı | Depolama: 512GB SSD; 2 TB HDD

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Düzenleme için büyük ekran alanı
QHD kalitesinde ekran
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Dokunmatik özelliği yok
4K çözünürlük kalitesi biraz düşük

HP Envy all-in-one’ın anıtsal 34 inçlik curve (eğri) ekranına ilk kez baktığınızda şaşırmamanız çok zor. Ultra geniş QHD (3.440 x 1.440 piksel) LED arkadan aydınlatmalı Micro Edge ekran, şu anda raflarda göreceğiniz hiçbir şeye benzemiyor. Kreasyonlarınızın nefes almasına izin veren şaşırtıcı bir alana sahip. Düzenlemeleri ve değişiklikleri en kolay şekilde yapmanıza izin veriyor. İkili bir ekrana sahip olmak gibi. Ayrıca, boş zamanlarınızda film izlemek ve TV seyretmek oldukça hoş. İçinde 8 GB RAM, dört çekirdekli yedinci nesil Intel Core i7 işlemci ve 256 GB SSD + 1 TB HDD birleşik sabit sürücü var. Gösterişli duruşuyla ve düzenleme yapabileceğiniz geniş ekranı ile paranızın karşılığını veriyor.

04. Apple Mac mini (2018)

Bu küçük ama güçlü makine, en uygun fiyatlı Mac

CPU: 3,6 GHz dört çekirdekli Intel Core i3 – 3,2 GHz 6 çekirdekli Intel Core i7 | Grafik: Intel HD 630 | RAM: 8 GB – 64 GB | Ekran: Ayrı satılır | Depolama: 256GB SSD- 2TB HDD

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Küçük Boyutu
Güçlü işlemci
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Özel grafik yok
Pahalı depolama yükseltmesi

Mac Mini, tam olarak aynı küçük masaüstü form faktörüne geri döndü, ancak şu anda Apple’ın mevcut masaüstü iMac’ını geride bırakan olağanüstü Photoshop ve Lightroom performansı sunduğu kesin. İsteğe bağlı altı çekirdekli bir Intel işlemci kullanıyor. Bu listedeki hepsinin aksine, harici bir ekranı HDMI veya Thunderbolt 3 konektörü ile bağlamanız gerekiyor. Daha yüksek seviyeli depolama seçenekleri genellikle astronomik fiyatlar ile arttırlabiliyor. Ancak mütevazı bir dahili depolama kapasitesi (512GB veya daha fazla) seçerek ve ardından en büyük ortam dosyalarınız için hızlı bir harici USB veya Thunderbolt sabit sürücü dizisini kullanarak, maliyetleri azaltabilirsiniz. Mac mini şimdi bir Mac sahibi olmak için en uygun çözüm.

05. Acer Aspire S24-880 All In One

Alternatiflere çok fazla para harcamadan, grafik tasarım için yeterli bir seçenek

CPU: Intel Core i5-8250U (dört çekirdekli) | Grafik: Intel UHD 620 | RAM: 8GB-32GB | Ekran: 23,8 inç Full HD (1920×1080) | Depolama: 256GB SSD; 1 TB HDD

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
İnanılmaz derecede ince, çerçevesiz ekran
Dört çekirdekli işlemci
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Ayrı ekran kartı yok
Baz modelde SSD yok

Aspire S24, grafik tasarım çalışmalarının titizliğini kaldırabilecek, ancak rakiplerinden biraz daha küçük bir fiyat etiketi taşıyan muhteşem görünümlü bir All in one. Buradaki kilit nokta, video ve animasyonların düzenlenmesinden tutunda, katmanlı ve filtreli karmaşık yüksek çözünürlüklü görüntüleri işlemeye kadar kesinlikle tasarım ve yazılım görevleriyle rahatlıkla başa çıkabilecek bir model. Sekizinci nesil Intel dört çekirdekli işlemcinin dahil edilmeside ayrıca bir avantaj. Minik çerçeveler taşıyan 1080p, full HD IPS ekrana sahip ve sadece 6mm kalınlığında, gerçekten masanızın üzerinde duracak oldukça çekici bir tasarıma sahip. Hepsi bir arada aygıt olarak, bir grafik tasarımcının ona sahip olmak istiyeceği donanıma ve tasarıma sahip.

06. Apple iMac Pro

Uygun fiyat etiketi ile, yüklü grafik tasarım işlerinde kullanabileceğiniz en iyi bilgisayar.

CPU: Intel Xeon W (8,10,14, 18 çekirdek, 2,3 GHz-3,2 GHz) | Grafikler: AMD Radeon Pro Vega 56 veya Vega 64 | RAM: 32-128 GB | Ekran: Retina 5K (5,120×2,880) | Depolama: 1TB-4TB SSD

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
İnanılmaz derecede güçlü
Üstün grafik
– GELİŞTİRMEYE AÇIK ÖZELLİKLERİ
Olağanüstü pahalı
Sınırlı yükseltme potansiyeli

Açık konuşalım: bu bilgisayar çoğumuz için gerekli değil. Grafik tasarımcıların çoğu bu makinedeki güce ihtiyaç duymaz. Ancak Apple’ın en yeni workstation (iş istasyonu) iMac Pro’nun bu kadar pahalı olmasının bir kaç nedeni var. Ve eğer bu güce ihtiyaç duyan ve bu fiyat etiketine rağmen satın alabilen azınlıktaki profesyonel kullanıcılardan biriyseniz, şu anda pazardaki en iyi makinenin bu olduğunu söyleyebiliriz.

İlk olarak, inanılmaz 27 inç 5,120 x 2,880 çözünürlüklü bir ekran sahip. Apple bir milyardan fazla renk üretebileceğini söylüyor. Tasarımlarınızı gerçekten en iyi şekilde görüp görmediğinizi merak ettiyseniz, bu iMac’in ekranı almanız doğru bir seçim olacaktır. En iyi özelliği, 8GB veya 16GB HMB2 AMD Vega grafik seçeneklerinizle birlikte, herhangi bir hata veya kusur olmaması ve işinizin göz kamaştırıcı 5K kalitesinde görebiileceğiniz anlamına gelir. Bu, Apple’ın şimdiye kadar ürettiği en hızlı ve en güçlü ürün. Ve Apple’dan bekleyeceğiniz gibi, çevre birimlerinin ergonomisine çok dikkat edilmiş. Kablosuz Magic Mouse, Magic Trackpad ve Magic Keyboard ile birlikte erişebileceğiniz tam kontrol ve nüansa sahip olduğunuz anlamına gelir.

iMac Pro ‘yu, profesyonel kullanıcılar dışında kullanan çok az kişi vardır. İş akışınızın içeriği yoğun yaratıcı işleri kapsamıyorsa, çok büyük dosya boyutları ile uğraşmıyorsanız ve çok büyük hızlarda 3D oluşturma gerektirmiyorsa, bu güce ihtiyaç duymazsınız. Bununla birlikte, gücüne ihtiyacınız varsa ve maliyetini karşılayabiliyorsanız, iMac Pro, grafik tasarımcıları için inanılmaz bir bilgisayardır.

07. Dell Inspiron 27 7000

Daha ekonomik ve hepsi bir arada

İşlemci: Intel Core i5-i7 / AMD Ryzen | Grafik: AMD Radeon 580 8GB / Nvidia GeForce GTX 1050 4TB | RAM: 8 GB – 32 GB | Ekran: 27-inç 3840×2160 IPS ekranı | Depolama: 1TB HDD; 256GB SSD

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Kenardan kenara 4K 27 “ekran
HDMI girişi
Güçlü çekirdek konfigürasyonu

Grafik tasarımcıları için en iyi bilgisayarlara rehberimizdeki son seçimimiz Dell Inspiron 27 7000’dir. Dell’in Inspiron serisi, Windows tabanlı grafik tasarımcıları için uzun zamandır favoridir, çünkü sadece iyi inşa edilmiş ve iyi tanımlanmış değil, aynı zamanda nispeten iyi fiyatlandırılmıştır. Aslında, bir iMac için ödediğinizden daha azına göre, neredeyse varolmayan çerçevelere sahip ‘Infinity Edge’ 4K ekranı ile birlikte daha iyi grafik tasarım performansı elde edebilirsiniz. 8 çekirdekli Ryzen 7 1700 işlemciyle donatılmış ve tasarım uygulamalarını performanslı şekilde kullnım kolaylığı ile birlikte 8GB AMD Radeon grafik kartı da var. Bu kaliteden ödün vermeyen mükemmel bir seçimdir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yayınlarımız:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu