Grafik TasarımHaberler
Trend

Photoshop Real-life kesme ve yapıştırma eklentisi aklınızı başınızdan alacak

Bu, Photoshop Real-life kesme ve yapıştırma eklentisi, artık Photoshop için AR (arttırılmış gerçeklik) kavramının gerçekleşebileceği anlamına geliyor.

Nerde o, eski kes ve yapıştır zamanları. Zamanın kendisi kadar eski bir özellik. Teknolojik süreçlerin en heyecan verici yanı, şu anda fazladan yaptığınız iş adımlarının ortadan kaldırması gibi görünüyor. Ancak bu sunulan eklenti ve özellik akıllara durgunluk verecek kadar iyi.

Ayrıca en işinize yarayacağını düşündüğümüz ücretsiz Photoshop Actions ları için En iyi ücretsiz 66 Photoshop Actions yayınımıza bakmayı unutmayın.

Önerilen Video

Twitter’da paylaşılan bir videoda (aşağıda) programcı Cyril Diagne, AR’nin bir kullanıcının telefonunu kullanarak gerçek dünyadan bir görseli yada objeyi nasıl hızlı bir şekilde kopyalamasına (taramasına) ve doğrudan masaüstünde Photoshop’a yapıştırmasına izin verebileceğini gösteriyor. Artık yaptığınız çalışmalar için fazladan vakit kaybetmenize gerek yok. Zamanla bu teknoloji kullanılabilir hale gelirse, kesinlikle en iyi Photoshop eklentileri listemize girmeye hak kazanacak.

Bu, Photoshop Rea-life kesme ve yapıştırma eklentisi, artık Photoshop için AR (arttırılmış gerçeklik) kavramının gerçekleşebileceği anlamına geliyor.

Photoshop Kesme Eklentisi Haberinin Detayı

Diagne’nin sonraki tweet’lerinde açıkladığı gibi, arka planda sürece dahil olan birçok teknik kodlama var. Yazılım, ön plandaki nesneyi arka plandan ayırmak için karmaşık makine öğrenimi olan yapay zekayı kullanıyor.

Yazılım bu aşamada sadece bir prototip olsa da, Diagne bu özelliği denemek isteyenler için herkes için GitHub’da kodlarını paylaştı. Şu anda yalnızca Photoshop ile uyumlu, ancak Diagne gelecekte daha fazla programla eşleştirilebileceğini söylüyor.

Photoshop Real-life kesme ve yapıştırma eklentisi

Diagne’nin büyüsünden etkilenen tek kişi biz değiliz. Photoshop’un arkasındaki ekip tweet’e bile cevap verdi (yukarıda). Adobe dahil olursa, belki de bu fütüristik özellik göründüğü kadar uzakta olmayabilir.

Photoshop ile ilgili yeni gelişmeler için bizi takip etmeyi unutmayın.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu