Haberler
Trend

Nintendo Switch Hesapları Hacklendi

Nintendo Switch Hesapları Hacklendi. Nintendo, çevrimiçi hizmetlerinde 160.000 kişinin hesabına erişime izin veren büyük bir hack doğruladı.

Oyuncular şüpheli girişler ve hesaplarından yetkisiz satın alma işlemleri bildirdiklerinden, bir hack söylentileri son günlerde yayılmıştı. Şimdi şirket bu hesapların Japon web sitesindeki bir yayında hacklendiğini doğruladı.

Bilgisayar korsanlarının, Nisan ayında başlayan sorunlarla internette başka bir yerde sunulan çevrimiçi girişlere erişebildiklerini söyledi. Detayların nasıl çalındığına veya ne kadar yaygın kullanıldığına dair Nintendo Switch hesaplarının hacklenmesi ile ilgili hiçbir ayrıntı vermedi.

Nintendo, bazı kişilerin mağazalarında yasadışı satın alma işlemleri için girişleri kullandığını doğruladı. Kullanıcıların bu tür olayları kendileri araştırmasını, ödemeleri iptal etmesini ve Nintendo’ya bilgi vermesini istedi. Ancak şirket, Nintendo Switch hesaplarının hacklenmesi ile ilgili hemen cevap veremeyebileceği konusunda uyarıda bulundu.

Bilgisayar korsanları, çevrimiçi hizmette oturum açma kullanıcı adı olarak kullanılan Nintendo Network ID’lerini ve şifreleri çalabildiğini söyledi. Bu NNID hesapları, bir kişinin doğum ve e-posta adresi verileri de dahil olmak üzere bazı kişisel bilgilere erişim sağlarken, birçok kişi Nintendo Mağazasında veya çevrimiçi oyunlar için çevrimiçi eShop’ta kullanılabilen Nintendo hesaplarında da aynı giriş bilgilerini kullanır. Bu sayede Nintendo Switch hesaplarının Hecklendiği ortaya çıktı.

Nintendo Switch Hesapları Hacklendi haberi ile ilgili detaylar

Nintendo Switch Hesapları Hacklendi
Nintendo Switch Hesapları Hacklendi haberi ile ilgili detaylar açıklandı

NNID, Nintendo hizmetlerine giriş yapmanın eski bir yoluydu, ancak oyuncuların eski hesap ayrıntılarıyla oturum açmasına izin vermek için tutuldu. Saldırıya yanıt olarak, Nintendo, NNID oturumlarından kurulması ve insanlardan e-posta adreslerini kullanarak oturum açmalarını istedi.

Nintendo ayrıca, Nintendo tekrar hesapların tekrar hacklenmemesi için, insanların hesap şifrelerini sıfırladığını ve yeni bir şifre kaydetmeleri gerektiğini söyledi. İnsanlardan diğer sitelerde olduğu gibi aynı şifreyi kullanmamalarını istedi.

Nintendo Switch Hesapları Hacklendi haberinin detayında ayrıca Nintendo, kullanıcılardan iki faktörlü yetkilendirmeyi açmalarının gerektiğini açıkladı.

Nintendo Switch Hesaplarının hacklenmesi ile ilgili Nintendo, saldırıdan etkilenen kullanıcılarla e-posta yoluyla iletişim kuracağını söyledi.

Nintendo Switch Hesapları Hacklendi haberi ile ilgili Nintedno, Japonca yazılan yazıda, “Müşterilerimize ve ilgili taraflara verilen rahatsızlıklardan ve endişelerden dolayı içtenlikle özür dileriz.” dedi . “Gelecekte, Nintendo Switch hesaplarının Hacklenmemesi için güvenliği güçlendirmek ve güvenliği sağlamak için daha fazla çaba göstereceğiz. “açıklamasında bulundu.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu