Haberlerİlham Alın
Trend

Premiere Pro Drone Videoları, Mortal Shell Oyunu, Cycles 4D ve Houdini Haberleri

Bu günden sonra her hafta Pazar sabahları sizinle 3D teknoloji konuları hakkında ki Dünya genelinde yaşanan gelişmeleri ve haberleri paylaşıyor olacağız. Bu hafta ki haberlerimizde Premiere Pro Drone Videoları, Mortal Shell Oyunu, Cycles 4D, Houdini ve fotoğrafların gündüzden geceye döndürülme haberleri var.

https://www.youtube.com/watch?v=VixBcEs5JHA&feature=youtu.be

Bu hafta ki haberlerimizde:

 • NVIDIA Studio, Premiere Pro da Sinematik Drone Videoları hakkında önemli gelişmeleri içeren bir eğitim videosu yayınladı.
 • Cold Symmetry ve Playstack, 2020 nin üçüncü çeyreği, Ruhlardan ilham alan bir aksiyon RPG olan Mortal Shell’i tanıttı.
 • Insydium şirketi , Cinema 4d için, Size mükemmel gerçekçi sonuçlar yaratmanıza olanak tanıyan Cycles 4D Build 500 ü açıkladı.
 • Houdinin Seviye Üretimi hakkında, SideFX tarafından heyecanlı gelişmeler yaşandı..
 • Rusya’dan bir araştırma ekibi, yüksek çözünürlüklü fotoğraflarda gündüzden- geceye çevirmek için yeni teknolojik çalışmalarını dünya ile paylaştı.

Hadi gelin haber detaylarımıza hep birlikte bakalım.

1. Haberimiz: NVIDIA Studio: Premiere Pro da Drone Video düzeltmeleri

NVIDIA Studio: Premiere Pro ’da Sinematik Drone Videolarının nasıl düzenleneceği hakkında önemli eğitim videosu.

Blizzard dan David Luong, Adobe Premiere Pro da sinematik bir drone videosu oluşturma iş akışını açıkladı!

İşte o Premiere Pro düzenleme videosu

Blizzard’ın kıdemli sinemasal sanatçısı David, drone görüntüleri ile sinematik bir video oluşturma konusunda adım adım prodüksiyonunu paylaştı. Paylaştığı önemli eğitimde çekimin kendisini düzenleme ve renk düzenleme konu başlıklarını içeren 2 ana bölümü sundu.

İlk adım olan çekimin kendisini düzenleme de

 • video içeriği ile çalışırken Adobe Premiere Pro’daki ön düzenleme ayarı ve teknik ayrıntılar nasıl yapılır?
 • yazılımda görüntülerin kesilmesi, çoğaltılması, görsel efektlerin ne zaman ve nerede eklenmesi gerekir
 • videoda müziğin nasıl uygulanacağı ve görüntülerin ritimle birlikte nasıl ilerletileceği bilgilerini öğreneceksiniz.

Renk düzeltme kısmında ise  :

 • hazır ayarlarla çalışma ve ayarlama
 • Lumetri Kapsamları iş akışı
 • kendi hazır ayarlarınızı oluşturmayı öğreneceksiniz.

Bu videoların, düzenleme işlemlerini içermesi, Adobe Premiere Pro’nun temel özelliklerini ve sinematik video prodüksiyonu için gerekli hileleri göstermesinden dolayı yeni başlayanlar için mükemmel bir kaynak olacaktır.

2. Haberimiz: Ruhlardan ilham alan bir aksiyon RPG’si Mortal Shell

Cold Symmetry ve Playstack, 2020 nin üçüncü çeyreği Ruhlardan ilham alan bir aksiyon RPG olan Mortal Shell’i PlayStation 4, Xbox One ve PC’ için tanıttı.

Premiere Pro Sinematik Drone Videoları , Mortal Shell Oyunu , Cycles 4D ve Houdini | 3DMADMAX Haber
Mortal Shell

Daha önce Dungeonhaven olarak bilinen oyun, en büyük A oyunlarından bazılarında çalışan 15 kişilik bir ekip tarafından geliştiriliyor.

Mortal Shell‘i duyurmak, yaşamımız boyunca, yaşadığımız en heyecan verici deneyimlerden biri. diye belirtti oyun yaratıcıları.

Oyun, oyunculara, Mortal Shell keşfetmelerini ve işgal etmelerini teklif edecek. Her oyuncunun farklı oyun tarzları için kendi becerilerine ve silah yükseltmelerine sahip olacağı belirtiliyor.

Savaşın çok stratejik ve kasıtlı olduğu görülse de, farklı bölgelerdeki yeteneklerinizi test etmek için doğrusal olmayan bir Level düzeni var.

3. Haberimiz: Cycles 4D Build 500 açıklandı.

Insydium şirketi , Cinema 4d için, Size mükemmel gerçekçi sonuçlar yaratmanıza olanak tanıyan Cycles 4D Build 500 ü açıkladı.

Cinema 4D için Blender’ın Cycles oluşturucusunun bir uygulaması olan Cycles 4D‘nin yeni bir sürümü, artık hem CPU, hem de GPU’da ışın izleme yani RayTracing’i destekliyor.

Araç setinin en son sürümü, aydınlatma donanımları üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için kullanıcıların fiziksel olarak, gerçekçi sonuçlar elde etmelerini sağlayan bir dizi yeni aydınlatma aracı sunuyor. Ekip sınırsız render nod ları yani düğümleri ekledi. Mevcut özellikleri güncelledi ve bazı yararlı kısa yollar eklendi.

Yeni özellikler arasında:

 • En Son Nods Çekirdekleri
 • OptiX Desteği
 • Özel AOV’lar
 • Sınırsız İşleme Nods’ları
 • Çoğaltıcı Nod
 • Viewport Doku Desteği
 • OpenVDB Hız Haritaları
 • Işık Kitleri
 • ve
 • Işık Yöneticisi bulunuyor

İlgili güncellemeler de dahil olmak üzere tam listeyi görmek için Cycles 4D nin sayfasına göz atabilirsiniz.

4. Haberimiz: Houdinin Seviye Üretimi

Houdinin Seviye Üretimi hakkında SideFX tarafından heyecanlı gelişmeler yaşandı.

Ekip son zamanlarda, bitmap üretimi, seviye oluşturma ve genel içerik oluşturmada kullanıcının iş akışını büyük ölçüde artıran bir dalga olan Wave Function Collapse algoritması hakkında bir açıklama paylaştı.

Ekipten Paul’un, Houdini’nin yerleşik araçlarını kullanarak bunu nasıl genişleteceğini tartıştığı bu videoda. Yaratıcı iş akışlarını güçlendirmek için PDG’yi nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz. Ekip ayrıca proje dosyalarını da paylaştı. İlgili sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

5. Haberimiz: Yüksek çözünürlüklü fotoğraflarda gündüzleri geceye dönüştürmek

Rusya’dan bir araştırma ekibi, yüksek çözünürlüklü fotoğraflarda gündüzleri geceye dönüştürmek için yeni model çalışmalarını, dünya ile paylaştı.

Yüksek çözünürlüklü fotoğraflarda gündüzleri değiştirmek veya günün farklı zamanlarında tipik olarak farklı aydınlatmalar altında sahneleri yeniden oluşturmak kolay bir iş değildir ve birçok araştırmacı gündüzleri inandırıcı bir şekilde değiştirmeye izin verebilecek bir yöntem üzerinde çalışmaktadır.

Rusya da ki ekip, (Moskova’daki Samsung AI Center, Ekonomi Yüksek Okulu ve Skolkovo Bilim ve Teknoloji Enstitüsü) yakın zamanda bu zorlukla başa çıkabilen yüksek çözünürlüklü gündüz çeviri modelleri olan HiDT’i sundu.

HiDT’nin, bir görüntü modelini ve kullanıcının yüksek çözünürlükte görüntü çevirisi uygulamasını sağlayan yeni bir örnekleme şemasını birleştirdiği söyleniyor.

Ekip, yeni modelin “hem yaygın olarak kullanılan GAN metrikleri hem de insan değerlendirmesi açısından rekabetçi sonuçlar gösterdiğini belirtiyor.

Bu haftalık haberlerimizin sonuna geldik. 3D Teknoloji, OYUN, SİNEMA VE SANAT konularında ki yaşanan önemli gelişmeleri kaçırmamak için bizi takip edin.

Dünyada yaşanan gelişmeler ve haberler ile haftaya Pazar sabahı görüşmek üzere, sağlıcakla kalın.

Daha fazla oku:

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu