İlham Alın

Oyun Logo Tasarımı Arkasına Gizlenen Yaratıcılık

Yıllar boyunca Amazon’un gizli ‘gülümsemesinden’ ünlü FedEx okuna kadar gizli mesajlar içeren birçok logo gördük. Ancak bir değil, iki değil, içinde gizli sekiz resim bulunan bir logo ile sık sık karşılaşmıyoruz. Korsan temalı video oyunu Sea of ​​Thieves‘in logosu, görsel paskalya yumurtaları lütfu sayesinde interneti ciddi şekilde etkiledi.

Bu bir kafatası. Ama bir de tekne var. Ve bir kaya. Ve bulutlar ve bir göz bandı. Ve bir ekip. Kuşlar da. Oh, bir de köpek balığı var. Henüz fark etmediğimiz başka bir şey olmadıkça (ki bu tamamen mümkün), inanılmaz, çok yönlü tasarımı (aşağıda) oluşturmak için bir araya gelen her unsur budur. En iyi logoların çoğu göründüklerinden daha akıllıdır, ancak bu gerçekten etkileyici.

Oyun Logo Tasarımı Arkasına Gizlenen Resim
Sea of ​​Thieves: Oyun Logosunun Arkasına Gizlenen Resim

Reddit kullanıcıları bu tasarım hazinesine övgüler yağdırdı. “Bu logoyu her zaman sevmişimdir. Dürüst olmak gerekirse dahi,” diyor biri, “Bir şekilde tüm bu ayrıntıları fark edecek kadar uzun süre ona hiç bakmadım. Aslında gerçekten zekice”. diyor bir başka kişi. Birçoğu, oyunun yükleme ekranından, hala bir kafatası gibi görünmeyi başaran, daha zengin bir şekilde resmedilmiş bir sürümü (aşağıda) paylaştı.

Oyun Logosunun Arkasına Gizlenen Resmi Görebiliyor musunuz?

İnanılmaz miktarda alakalı görüntüyü tutarlı bir bütün halinde harmanlamayı başaran bu tasarımın büyük hayranlarıyız. Bulutlar, gemi, göz bandı kombinasyonu, her üç öğenin de ayrı ayrı ve birlikte çalıştığı, özellikle ilham verici bir dokunuş.

Logolarda dahice gizli mesajların daha fazla örneğini arıyorsanız, bu infografik, Amazon’un ‘ok gülümsemesinden’ (aynı zamanda A’dan Z’ye işaret ettiğini biliyor muydunuz?) Toyota logosuna kadar 50 tanesini ortaya çıkarmak için hazır. ismin her harfi. Ve kendinize ait dahiyane bir tasarım oluşturmak istiyorsanız, Yaratıcı Tasarımlardan İlham Alın kategorimize bakmayı unutmayın.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu