Sosyal Medya
Trend

Youtube Kanalınızı Büyütmek için 5 Harika Araç

Bir içerik oluşturucuysanız ve YouTube kanalınızı ciddiye alıyorsanız, bu Youtube kanalınızı büyütmek için 5 harika araç ve kaynak listesi işleri bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olacaktır. Bu liste, Nick Nimmin‘in kişisel olarak kullandığı ve bazı önemli şirketlerin kullandığı bir listesidir. Bu yüzden Youtube Kanalınıza güvenli, doğru ve yüksek kalitede katma değer sağlayacağına emin olabilirsiniz. Ayrıca internetten canlı yayın yapmak için İnternetten Canlı Yayın Nasıl Yapılır? (Youtube, Twitch Facebook ve Diğer platformlarda) kılavuzumuza bakmayı unutmayın.

Youtube videolarınızı düzenlemek için program arıyorsanız 15 En iyi video düzenleme programı listemize bakabilirsiniz.

Yada ekran kayıt ederek, Youtube videoları oluşturmayı düşünüyorsanız En iyi ücretsiz ekran kayıt programları listemize bakabilirsiniz.

Sürekli büyüyen YouTube’da milyonlarca diğer videoyla rekabet etmeniz için hadi gelin Youtube için olmazsa olmaz araç setine bir bakalım.

1. TubeBuddy – YouTube Kanal Yönetimi ve Kanal Büyütme

Youtube Kanalınızı büyütmek için 5 harika araç
TubeBuddy Youtube kanalınızı büyütmek için gerekli ilk önemli araçlardan bir tanesidir.

Bu YouTube aracını iki kelimeyle özetleyebilirim, oyun değiştirici! TubeBuddy, videoları etiketlemenize, video konularınızı araştırmanıza, küçük resimler oluşturmanıza ve hatta hangilerinin daha iyi performans gösterdiğini görmek için küçük resimlerinizi test etmenize yardımcı olur.

Ücretsiz bir sürümü ve ücretli seçeneklerin farklı seviyeleri var, ancak hangisini seçerseniz seçin, TubeBuddy’yi kullanmıyorsanız Youtube kanalınızın büyüme potansiyelini kaçırıyorsunuz demektir. TubeBuddy, içerik oluşturucular için “olması gereken” bir araçtır.

2. Morning Fame – YouTube SEO Aracı

Youtube Kanalınızı büyütmek için 5 harika araç
Morning Fame, Youtube ve Google için önemli olan SEO optimizasyonunu etkili şekilde yapmanızı sağlar.

Morningfame istatistiklerinizi ve Youtube kanalınızın büyümesini ve ilerlemesini yeni teknikler ile anlaşılması kolay bir şekilde sunar. Kanalınızın tırmanıp tırmanmadığını veya gerilediğini, videoların birbiriyle nasıl karşılaştırıldığını ve daha fazlasını size bildirir. Bu harika bir araç ve Youtube da başarılı olmanızı sağlayabilir.

3. Epidemic Sound – YouTube video müzikleri için en iyi yer

Youtube Kanalınızı büyütmek için 5 harika araç
Youtube, Facebook, Instagram ve Twitter İçerik oluşturucular için müzik kaynağı

Epidemic Sound, içerik oluşturucular için mükemmel bir müzik kaynağıdır. Müzik ve ses efektlerinin tüm kütüphanesine, çoğu sitede bir şarkı lisanslama maliyetinden daha düşük bir ücret karşılığında erişebilir ve kullanabilirsiniz. Buna ek olarak, beğenmediğiniz şarkıların bazı bölümlerini de kaldırabilirsiniz ve hatta hesabınızı oluştururken YouTube kanalınızı “beyaz listeye alır”, böylece telif hakkı baş ağrıları hakkında endişelenmenize veya lisanslar için vereceğiniz savaşta size yardımcı olarak zaman kaybetmenize engel geçebilir.

4. REV – YouTube videoları için altyazı

Youtube Kanalınızı büyütmek için 5 harika araç
Rev, Youtube videolarınıza alt yazı eklemek için kullanabileceğiniz özel bir araçtır.

Videolarınıza altyazı eklemek önemlidir çünkü içeriğinizi daha erişilebilir hale getirir ve yalnızca işitme engelliler için değildir. Araştırmalar, altyazı videolarının insanların izlemek için harcadıkları süreyi artırdığını, anlama düzeyini ve daha fazlasını artırdığını göstermiştir. İşyerinde videolarınızı izlemek isteyen ancak bilgisayarlarına hoparlör takılı olmayan kişiyi düşünün. Videolarınıza altyazı eklemek, içeriğinizin keyfini çıkarmalarını da sağlar. Rev‘i bu iş için deneyebilirsiniz. Türkçe alt yazı desteği de mevcut.

5. Pad PlanIt – iPad ve Android tablet kullanıcıları için Youtube video planlayıcısı

Youtube Kanalınızı büyütmek için 5 harika araç

Tableti veya iPad’i olan bir YouTube kullanıcısıysanız, bu içeriğinizi sonsuza kadar planlama ve düzenleme şeklinizi değiştirecektir! Nick Nimmin tarafından oluşturulan PlanIt video planlayıcısı, yükleme planınızı takip etmenize, sizi takip etmek ve hatta neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını takip etmek için kontrol listeleri oluşturmanıza, yardımcı olacak sezgisel içerik planlaması için dijital dünyayı gerçek dünyayla birleştirir. Böylece büyümenizi hızlandırabilirsiniz.

SocialBlade – Bonus

Youtube Kanalınızı büyütmek için 5 harika araç
Bir Youtuber ne kadar kazanıyor öğrenmek ister misin? O zaman SocailBlade’den kazancın ortalamasını alman yeterli.

Basitleştirilmiş Youtube analizleriniz parmaklarınızın ucunda! Social Blade, tüm kullanıcılara, gelişmiş teknolojiyi kullanarak, herhangi bir içerik oluşturucu, canlı yayıncı veya marka için küresel analiz sağlayabilen genel veri tabanlarına erişim sağlar. İster popüler YouTube içerik oluşturucularını, ister belirli bir oyunu oynayan Twitch yayıncılarını arıyor olun, Social Blade tüm bilgileri size sunabilir.

SocialBlade ‘i kullanarak, ister sizin isterse merak ettiğiniz Youtuber’ların kazançlarını öğrenebilir, gelecek büyüme trendi hakkında bilgilere sahip olabilirsiniz. Oldukça kullanışlı ve işe yarar araçları bünyesinde barındırır.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu