Sosyal MedyaTemel İpuçları

Instagram Fenomeni Olmak İçin 5 İpucu

Instagram fenomeni olmak için 5 kesin yol ile daha fazla takipçi edin ve Instagram’da para kazan

Instagram Fenomeni Olmak

Instagram’ın çok güçlü bir pazarlama aracı olabileceği bir sır değil. Doğru kullanırsanız; markanızı büyütmenize ve tamamen yeni kitlelere erişmenize yardımcı olabilir. Ancak herhangi bir promosyon aracı gibi, Instagram’dan en iyi şekilde instagram fenomeni olmak ve yararlanmak zor olabilir.

Platformu gerçekten çok iyi bilen biri, kendi kendine tarz olan “Sosyal Medya Fenomeni” Dot Lung’dur . Dün, takipçilerini Dijital Tasarım Günlerindeki güvenli olmayan formülünü ortaya koydu ve daha sonra biraz daha fazlasını öğrenmek için onu dinledik. İşte Instagram algoritmasını kırmak için beş ipucu.

01. Konuş, konuş, konuş

instagram fenomeni

Kural bir: bir diyalog oluşturmak. Sosyal medya tek yönlü bir sokak değil, iki yönlü bir tango. Instagram, sadece içeriği ortaya çıkarıp unutmayı bırakmalısınız. Yorumlarınızı okuyun ve takipçilerinizle konuşmaya başlayın. Sizinle ne kadar çok kişi konuşursa, o kadar çok kişiye erişirsiniz.

Eğer bir markaysanız, muhtemelen zaman zaman duyuru yapmanız gerekecektir, ancak bunu konuşmalar ile dengelediğinizden emin olun. Takipçilerinizin bir şeyleri geri aldığından emin olun.

Buna yardımcı olmak için, fikir sahibi olmanın zamanı geldi. Markanızın ne anlama geldiğini öğrenin ve insanlara bildirin; görüşler bir diyalog açılmasına yardımcı olur.

02. İzleyicilerinizin bir şeyler hissetmesini sağlayın

İçeriğinizi alakalı tutun ve duygusal içeriğin insanlar için çok daha hoş olduğunu unutmayın. Yarattığınız her şey izleyicinizin bir şeyler hissetmesini sağlamalıdır.

Kitlenizle en çok rezonansa girecek olan şey elbette gruptan gruba büyük ölçüde değişecek olsa da, internetin sevdiği bazı evrensel insan duyguları var. Onlardan biri mizah. Onları güldürebiliyorsan, otomatik olarak paylaşılabilir. Onlara ” aman tanrım, ben de ” demelerini sağlayabilirseniz, bunun viral olma olasılığı çok yüksektir. Dahası, yayınlarınızı onları neleri yapacaklarına göre uyarlamak için izleyicileriniz hakkında bildiklerinizi kullanın.

03. Mükemmel olmayın –
Instagram fenomeni olmak

Instagram’daki en önemli şey, ortaya koyduğunuz şeyin gerçekten marka kişiliğinizi yansıtmasıdır. Gerçek ve organik ürünlerin her seferinde mükemmel bir şekilde kazandığını söylüyor. Bu, mükemmel imajı oluşturmanın şirketlerin tarihsel olarak çok fazla zaman ve çaba harcadıkları bir şey olduğu göz önüne alındığında, biraz zihinsel bir değişim gerektirebilir.

Araştırmalar, binlerce yılın otantik markalara güvendiğini gösteriyor. Bu yüzden ham ve gerçek olabilir ya da gerçekten cilalanmış ve ilkel olabilirsiniz, sorun değil. Mesaj, orijinal sesinizi bulmak ve mesajlaşmada tutarlı olmaktır. İşleri tutarlı tutmak, izleyicilerinizle bu güveni bir araya getirmenin anahtarıdır.

Unutmayın: Sahte bir kişiyi öne iterseniz, gerçek takipçiler çekemezsiniz.

04. Çok özel nişinizi bulun

Instagram’da, içeriğiniz ne kadar yoğun ve farklılık gösteriyor ise o kadar problem var demektir. Süper niş pazarlama ile ilgili Instagram topluluklarından içerik gösteren , Magazines Evi‘ne bakın. Takipçi sayılarına bakacak olursanız, çok özel kanalların ne kadar popüler olabileceğinin kanıtıdır.

Peki nişini nasıl buluyorsun? “Gerçek tutkunuz nedir? Ne kadar ateşlisiniz ve deliriyorsunuz ve merak ediyor musunuz… saatlerce ve saatlere bakıp düşünmekle neye uğraşmayacağınızın ne olduğunu bulmaktan kaçınmamalısınız. Saplantılı olmak zorundasın. Yani … mecbur değilsin, ama öyleysen daha kolay.”

Bu arada: İngilizce Niche Marketing olarak geçen terim, işletmelerin ürünlerini pazarlamada etkinliği sağlayabilmek adına pazar bölümlendirme adımından hemen sonra, pazarda hiç hizmet verilmeyen ya da sağlanan hizmetlerden yeterince yararlanamayan tüketici kitlesini hedefleyerek, yalnızca onlara yönelik pazarlama çabalarında bulunulması ya da pazarı yalnızca o tüketici grupları için bölümlendirmesi şekline niş pazarlama adı verilmektedir.

05. Yeni araçlar deneyin –
Instagram fenomeni olmak

Kaygan içerik oluşturmanıza yardımcı olacak ve gönderilerinizin birinin yayınında atlamasını sağlamanıza yardımcı olacak bir sürü araç var. Çok popüler olan VSCO filtrelerinin yanı sıra (“herkesin elinde”), şu anda en sıcak araç olarak Unfold’u öneriyoruz. Hızlıca profesyonel görünümlü hikayeler oluşturmak için kullanabilirsiniz.

CutStory, videolarınızı 15 saniyelik parçalara ayırmak için kullanılan başka bir favori. Ancak Instagram kısa süre önce bunu otomatik olarak yapan bir özellik sundu. Ama hala kullanmaktan hoşlanıyoruz çünkü her zaman her şeyi göndermenize gerek yok.

Hikayelerinizi yaratıcı kılmak için uygulamanın kendi içindeki özellikleri keşfetmenizi öneririz. Hikayelerle yapabileceğiniz çok fazla özellik ve çok şey var.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yayınlarımız:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu