Web Tasarımı

2019’un en yeni web tasarım trendleri

Olması gereken görünüm ve tekniklerle en yeni siteleri oluşturun ve Web tasarım trendlerini bizimle birlikte yakalayın.

Web tasarımı ile ilgili çalışmak, en son gelişmeleri sürekli takip etmek zorunda olduğunuz anlamına gelir. Yeni teknolojiler ve teknikler her zaman artmaktadır ve müşterilerinizin talep ettiği siteleri sunmak istiyorsanız, en azından gelecek vaat eden web tasarım araçlarının farkında olmanız gerekir.

Gerçi, tekniğin ötesinde, göz önünde bulundurulması gereken görsel açılarda vardır. Tatlar her zaman evrimleşmektedir ve birkaç yıl önce iyi görünen şeyin bugün daha az çekici görünmesi muhtemeldir. Web sitenizin düzeninin taze görünmesini ve kalabalığın arasından sıyrılmasını istiyorsanız, en yeni trendlere ayak uydurmanız gerekir. Öyleyse bu yılın en sıcak görünümlerinden, bazıları teknik, bazıları estetik ve çoğu esas trendleri sizin için gösterelim.

01. Web tasarım trendleri – Güçlü Typography

web tasarım trendleri
Safari Riot’un sitesi tipografide büyük ve dikkat çekici

Web tasarımı, her zaman için grafik tasarımı ile ilişkide olmuştur. Bir grafik tasarımcısının sayfa boyunca yaratma özgürlüğü tam olmasına rağmen, uzun süredir web tasarımcılar ile onların ilkel düzen seçenekleriyle çarpışmak zorunda kalmışlardır. Ve en nihayetinde aslında temel, tipografi ile ilişkilidir.

Neyse ki bu değişiyor; CSS Grid ve Flexbox, tasarımcılara daha fazla print-like sayfası oluşturma fırsatı sunuyor ve bununla birlikte büyük ölçüde geliştirilmiş tipografi araçlarınıda kullanma fırsatı sunuyor. Buda büyük boyutta retro fontların tümünde tam anlamıyla kullanıldığı anlamına gelir. Stillere ekstra karakter eklemek için çeşitli efektler ve deformasyonlar ile sitenize uygulayabilirsiniz.

02. Gelişen Web Uygulamaları

Starbucks PWA ( Progressive Web Apps – Gelişen Web Uygulamaları ) dünyanızı ateşe vermeyecek, ancak her neyse işe yarayacak

Tek bedene uyan bir çözüm değiller, ancak çoğunlukla istedikleri bant genişliğine sahip olmayan mobil kullanıcıları hedefleyen bir site oluşturuyorsanız, Progressive Web App ile bunu yapmanın zarif bir yoldur. PWA’lar ilerici ve duyarlıdır, bu nedenle herhangi bir platformda çalışmalı ve iyi görünmelidirler ve hizmet çalışanlarını çevrimdışı kullanıma izin vermek için uygulama benzeri bir deneyim sunarlar. Bir sonraki tam gelişmiş masaüstü siteniz için bir PWA kullanmak istemeseniz de, yüksek katılım şart olduğunda hızlı ve hafif e-ticaret siteleri oluşturmak için idealdir.

03. Web tasarım trendleri – İllüstrasyon

web tasarım trendleri
Cytora’nın AI risk yazım kılavuzu, karmaşık bir konuyu anlaşılabilir kılmak için illüstrasyon kullanıyor

Bugünlerde, işini gösteren ve ziyaretçilerin tanımlayabilmesi için ihtiyaç duyulan bazı karakterleri sağlayan düz ve korkak çizgi film rakamları olmayan yeni bir girişimin sitesini ziyaret etmek zor. Her yerdeler ve şimdilik bir yere gitmiyor gibi görünüyorlar, ancak bu belirli örnekleme tarzının er ya da geç lehine dönüşeceğinden eminsek, web tasarımının temel unsurlarından biri olarak, web sitesinin göründüğü gibi olmasını sağlamaktır. Sadece gelişmesi muhtemel bir stil. Sitenize modern görünümlü illüstrasyon eklemek için istekli iseniz, bizi takip ettiğinizden emin olun.

04. Animasyon ve video

Stonewall Forever sitesi, video ve 3D animasyonu mükemmel bir efektle birleştiriyor

Göz kamaştırıcı bant genişliği varken bir performans hit sunan siteler oluşturmak her zaman akıllıca olmasa da, bir etki yapmak istiyorsanız, o zaman bugünlerde ihtiyaç duyduğunuz tüm dikkat çekici görsel yeteneklere tam anlamıyla devam etmek çok daha kolay. Daha düşük boyutlarda kaliteli görsellerin gösterilmesi JavaScript veya CSS animasyonu iyi kullanıldığında, sayfada sadece iyi görünmekle kalmaz, aynı zamanda navigasyona hayat vermek ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için de kullanılabilir.

05. Pastel paletleri

Liebe Quark’ın ne olduğundan emin değiliz, ancak renk şeması ölmek üzere.

Web tasarım trendleri, bugünlerde daha genel görsel trendlerle çok daha yakından bağlantılı olduğu için, web sitelerinin sahip olması gereken pek çok tarzın bir arada olmasından dolayı, alınacak tasarım kararlarını yönlendirmesi şaşırtıcı değildir. Modası geçmiş bir palet, insanların sitenizi kapaması için mükemmel bir yoldur. Bir sitenin güncel görünmesini istiyorsanız o zaman mevcut renk trendlerini yansıtmanız gerekir.

Şu anda yumuşak pastel tonlar güçlü bir görünüme sahip. Bkz. Pantone’un 2019 trend renkleri, ‘Yaşayan Mercan’.

06. web tasarım trendleri – Özel imleçler

web tasarım trendleri
Romain Avalle’in portföy sitesi, fare girişinizle etkileyici şeyler yapıyor

Modern web siteleri bugünlerde çok fazla ilgi görmeye başladıkları için, mütevazi fare imleci bazen biraz kaybolmuş hissedebiliyor ve bu durum işaretçiyle heyecan verici bir şeyler yapmaya çalışan sitelerin sayısının artmasını açıklıyor.

Fare imlecini yalnızca başka bir şeye değiştirmek çok uzun zamandır mümkündü, ancak özel imleçlerin geri dönüşü, site öğelerine yanıt olarak değişen reaktif imleçler ve ardından gelen ikincil işaretçiler gibi, daha ayrıntılı tekniklerin ortaya çıktığını görüyoruz. Şu an çok modalar, ancak bu eğilimin çok uzun ömürlü olmadığını ve belilrli bir süre sonra, bu trendin biteceğini düşünüyoruz.

07. Renk gradyanları

web tasarım trendleri

Güzel renk gradyanları uzun süredir grafik tasarımcıları için mevcuttu, ancak yakın zamana kadar her zaman iyi ölçeklenemeyen bitmapler olarak gösterilmeleri gerektiği için web tasarımlarını getirmek zordu. Şimdi, yine de, CSS gradyanları, basitçe renkli bir fon sağlamak için bir sayfayı göz alıcı bir gradyanla canlandırmanın kolay olduğu anlamına gelir. CSS, Illustrator veya Photoshop CC ‘de bulacağınız kadar çok yönlüdür ve CSS harmanlama modlarıyla bir araya getirildiğinde bunları yaratıcı bir şekilde kullanmanın neredeyse sınırsız yolları vardır.

08. Mikro etkileşimler

web tasarım trendleri
Mikro etkileşimlerle daha iyi bir Montrö Caz Festivali deneyimi

Bazen şeytan ayrıntıda gizlidir ve hoş dokunuşlar eklemek için zaman harcamak, bir alana çok gerekli bir kişilik dozu ekleyebilir. Küçük bir animasyonlu geri bildirim, kullanıcıları eğlendirmek için harika bir yol olabilir, ancak basit görsel geri bildirimlerden çok mikro etkileşimlerde var.

Navigasyonu daha net hale getirmek, bir şeyi yüklemeyi beklerken ziyaretçileri güvence altına almak veya kaçınılmaz hamburger menüsü gibi faydalı özelliklere dikkat çekmek için kullanılabilir. Yaratıcı olarak kullanıldıklarında, izleyicilerinizin ihtiyaç duydukları bilgileri herhangi bir gürültü olmadan bulmasına yardımcı olabilirler; örneğin, bu siteyi inceleyerek, görmek istediğiniz eylemlerin özel bir listesini bir araya getirecek şekilde kendi sitenizi hazırlayın. Web tasarım trendleri içeren bu yayınımız umarız sizin için faydalı olmuştur.

İlginizi çekebilecek diğer yayınlarımız:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu