inceleme
Trend

Flashback Express incelemesi

Flashback Express esnek ve kullanımı inanılmaz derecede kolay olan ücretsiz bir ekran kaydedicidir.

Buradan indirin: OBS Studio | Geliştirici: Blueberry Software | İşletim sistemi: Windows

+ İYİ ÖZELLİKLERİ
Basit, net ara yüz
Özel oyun ayarları
Zaman sınırı veya filigran yok

Flashback Express, büyüleyici adı verilen Blueberry Yazılımının ücretsiz bir ekran kaydedicisidir ve masaüstünüzden görüntüleri kayıt etmek için harika bir araçtır. Bazı ücretsiz ekran kaydedicilerden farklı olarak, videolarınız üzerinde filigranlar bırakmaz ve video kayıtlarına zaman sınırlaması getirmez.

Flashback Express masaüstünüzden veya web kameranızdan video ve mikrofonunuzdan ses kaydedebilir. Bu sayede vlog’lar, yazılım incelemeleri ve öğreticileri çekebilirsiniz.

Flashback Express ile kayıt ettiğiniz video ve ses parçasını düzenleme, video içine resim ekleme ve ek özellikler dahil, Pro sürümünün bazı gelişmiş özelliklerinden yoksundur. Kayıtlarınız üzerinde tam kontrol sahibi olmak istiyorsanız, Shotcut veya Lightworks gibi ayrı bir ücretsiz video editörü kullanarak harika sonuçlar elde edersiniz.

Son güncellemelerin ardından, Express artık videoları MP4, AVI ve WMV biçimlerinde dışa aktarabilir. Böylece daha sonra ayrı bir video dönüştürücü kullanmanıza gerek kalmaz.

Flashback Express in geliştiricisi olan Blueberry Software, ayrıca oyunlar için özel olarak tasarlanmış bir ekran kaydediciye de sahiptir. Bu kaydedici, AMD ve Nvidia grafik kartları ve Intel CPU’lar için donanım hızlandırmalı HD oyunlardan görüntüleri de yakalayabilir.

Flashback Express Kullanıcı deneyimi

Flashback express incelemesi
Flashback Express kullanıcı ara yüzü

Express, daha öncesinde kurulduğunda etkinleştirme için bir lisans anahtarı gerektiriyordu, ancak yeni sürümünde bu adım artık geçerli değil. Sadece yazılımı indirin ve kayda başlamak için hazırsınız.

FlashBack Express, OBS Studio gibi özelliklerle dolu olmasa da, arayüzü yeni kullanıcılar için çok daha az korkutucu. Ekranınızdan temel kayıtlar için, (tam ekran yada belirli bir pencere seçebilirsiniz) veya web kameranızdan kayıt yapmak için, bir ses kaynağı seçerek Kaydet düğmesine basmanız yeterlidir.

FlashBack Express’in gerçek güzelliği, belirli bir saat ve tarihte veya belirli bir program çalıştırıldığında ekranınızı çekmeye başlamanızı sağlayan programlanabilir kaydıdır. Bu, kayıt cihazını başlattığınız ve oyunu veya kaydetmek istediğiniz diğer programı başlattığınızında, görüntüsünü otomatik olarak çekebileceğiniz anlamına gelir. Kaydı belirli bir süre sonra veya program kapandığında otomatik olarak durdurabilirsiniz. Çok büyük ve hantal video dosyaları oluşturmaktan kaçınmak için harika bir yol.

Ek seçenekler içerisinde; kayıt sırasında özel bir çözünürlük kullanma, düz bir masaüstü arka planı kullanma, simgeleri gizleme ve kayıtlar için dosya boyutunu sınırlama olanağı bulunur. FPS’yi (frames per second ‘ı) oyun kayıtları için tanımlayabilir, kayıt kalitesini seçebilir veya FlashBack Express’in bu ayarları kendisi belirlemesine izin verebilirsiniz.

Express, Pro versiyonundan daha az güçlü olmasına rağmen, olağanüstü bir ekran kaydedicidir. Ve ücretsizdir.

KARARIMIZ
Bir ekran kaydedici arıyorsanız, FlashBack Express ve OBS Studio arasında seçim yapmak zor. Kendi videolarınızı yapmak için nispeten yeniyseniz FlashBack, daha düzenli ara yüzü ve kolay ayarları sayesinde daha iyi bir seçimdir.

Rakipleri

OBS Studio | Apowersoft Online Kayıt Programı | TinyTake

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu