Haberler
Trend

CES 2020 ‘de Avatar 2 ‘ye ilk bakış

Avatarın 2021 de çıkacak devam filmi olan Avatar 2, Pandora’nın ilk görüntüleri CES 2020’de gösterildi.

Avengers: Endgame’in onu geçtiği zamana kadar geçen yılın en yüksek hasılat filmi olan Avatar’ı hatırlıyor musunuz? Yönetmen James Cameron’un çalışmalarında üç devam filmi var ve CES 2020 teknoloji fuarında, Pandora’ya dönüşün ilk izlenimlerini gördük (Pandora Avatar filminde ki gezegen).

Avatar 2 ‘nin genelinde su altı dünyasını içeren bu devam filminde, Pandora’nın deniz yaşamını daha fazlasını göreceğiz. Bu konsept sanat eserin de, okyanuslardan örnek konsept çalışmalarını görüyoruz.

#Avatar’ın devamında, sadece Pandora’ya geri dönmeyeceksiniz, Dünyanın yeni bölümlerini keşfedeceksiniz. Gelecek yeni şeylere göz atmak için bu yepyeni konsept sanat parçalarına bakın.

İlk Avatar’ın devamı Aralık 2021’de, daha sonraki devamı Aralık 2023, Aralık 2025 ve Aralık 2027’de geliyor.

AVTR konsept otomobili – Ava aracı

Ava Mercedes Aracı Avatar 2
Cameron, Mercedes-Benz ile Avatar temalı bir ortaklık duyurmak için fütüristik Vision AVTR konsept otomobilini tanıttı. (Resim kaynağı: Daimler)

James Cameron, Mercedes-Benz ile Avatar temalı bir ortaklık duyurmak için Vegas’taki CES’deydi ve bu sebeple fütüristik Vision AVTR konsept otomobilini ortaya çıkardı. Umarım gelecekteki bir Gran Turismo oyununda kullanabiliriz.

Tüm konsept otomobillerde olduğu gibi, Vision AVTR yakın gelecekte markete götüreceğiniz bir şeyden ziyade, üreticisinin otomotiv tasarım geleceğinin nasıl gördüğüne dair bir vizyonu temsil ediyor.

Direksiyon simidi özellikle bilim-kurgudur, araç insanı ve makineyi ‘birleştirmeyi’ vaat eder ve araç sürücüyü kalp atışı ve nefes alma modellerine göre tanır. Arabanın görünümü, Avatar’ın kurgusal evrenindeki yaratıklara dayanıyor. Koltuklar ve zemin sürdürülebilir malzemelerden üretilmiştir ve pil de geri dönüştürülebilirdir.

Mercedes Vision AVTR konsept otomobil avatar 2
Mercedes Vision AVTR (Resim kaynağı: Daimler)

Sony’nin Vision-S aracının veya Continental’in araç içi eğlence sisteminin ortaya çıkması gibi otomobil teknolojisinin geleceği söz konusu olduğunda güçlü bir CES oldu. Ancak bu, bilim kurgu evreninden kurgusal hayvanlar tarafından görsel olarak esinlenen tek araç, bu da ona belirli bir ayrıcalık veriyor.

CES 2020’den daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu