Web Tasarımı
Trend

19 Havalı CSS animasyon örneği

css animasyon

CSS Animasyonlarınızı planlamak ve ne zaman kullanacağınızı bilmek, animasyonun kendisi kadar önemli olabilir. İşte ne tür animasyonlar olduğuna ve ne zaman uygulanacağına ilişkin bazı ipuçları. Doğru kullanıldığında, animasyonlar markanız için birincil renginiz veya logonuz kadar önemli olabilir.

Karışıklığı gidermek için etkileşimleri canlandırın

Uygulamanızın veya web sitenizin durumundaki ani değişiklikler rahatsız edici olabilir ve kolayca karışıklığa neden olabilir. Etkileşimleri canlandırmak, kullanıcının durum değişikliğini anlamasına yardımcı olmak için harika bir yoldur.

Kullanıcıları memnun etmek için animasyon kullanın

Animasyon, keyifli deneyimler sunmak için kullanılabilir. Denize gitmenize gerek yok, küçük ve ince bir şey kullanıcıların geri gelmesini sağlayacak unutulmaz bir deneyim yaratabilir.

Kullanıcıları ilerleme göstergeleriyle güncelleyin

İlerleme göstergeleri, kullanıcıyı sistemin hala cevap vermekte olduğunu bildirmek için canlandırılmalıdır. Kullanıcılar anında geri bildirim beklemeye geldi; Veri gönderirken veya içerik yüklerken, basit bir eğirici (spinner) dikkatlerini korumak için yeterli olabilir.

İlerleme göstermek için yüzdeleri kullanın

İlerlemeyi göstermek için kullanıldığında yüzdeler, animasyonu kullanmak için harika bir yerdir. Bir çubuk veya şekil doldurma izlemek ödüllendiricidir; Bir kullanıcının hedefini görsel olarak temsil etmek, onları tamamlamalarını özenle teşvik edebilir.

Her şeyi canlandırmayın

Animasyonun nasıl ve ne zaman kullanılacağını bilmek önemlidir. Her şeyi canlandırmak ve GeoCities veya MySpace’in olduğu karmaşayı yaratmak istemezsiniz. Animasyon az miktarda kullanılmalıdır.

İlginizi çekebilecek diğer yayınlarımız:

Önceki sayfa 1 2 3
Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Elinize sağlık hocam ancak şu kuş efektinde birşeye takıldım anlayamadım daha doğrusu sinek efektini yaptıktan sonra kuş olduğu yerde ucuyor güzel hoş ancak konteynır boyunca uçmasını bi beceremedim bi yardımcı olursanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu