Grafik Tasarıminceleme
Trend

Tasarımcılar için En iyi 13 iPad Uygulaması

Tasarımcılar için en iyi 13 iPad uygulaması ile yaratıcılığınızı herkese gösterin.

Tasarımcılar için en iyi 13 iPad uygulaması, mobil cihazlarda bir dizüstü bilgisayar kadar etkileyici ve kullanışlı olabilir. Bu uygulamalar yaratıcılığınızda büyük bir fark yaratabilir, ancak hangilerini kullanacağınız hakkında bilginiz de olmayabilir. Bu listeyi sizler için bir araya getirdik ve böylece iPad’inizi çalışmalarınızda yetenekli bir ortağa dönüştürebilirsiniz.

İşin tüm yönlerini kapsayan bu uygulamalar grafik tasarım yazılımından video konferans uygulamalarına kadar çeşitlilik gösterir.

Hadi size özel hazırladığımız listemiz için yukarı kaydırın.

01. Affinity Designer

tasarımcılar için en iyi 14 ipad uygulaması
Affinity Designer, birçok katmanda kesin nokta hassasiyeti sağlar
 • Gereksinimler: iOS 12 veya üstü
 • Fiyatı: $ 19.99

Affinity Designer, iPad için en iddialı yaratıcı uygulamalardan biridir. Masaüstü sürümünün sağladığı tüm gücü ve hassasiyeti aynen alarak iPad’e geçiren bu Affinity Designer uygulaması, cihaza uyacak şekilde özel olarak yükseltildi. 

ipad lerde kullanabileceğiniz çizim ve tasarım uygulamaları için 12 En iyi iPad çizim ve tasarım uygulaması bölümüne bakmayı unutmayın.

Affinity Designer, iş akışının her bir bölümü için mükemmeldir ve 100’den fazla fırçaya sahiptir. Son güncellemelerle birlikte performansı daha da ileriye taşıdı. Affinity Photo da kontrol edilmeye değer ve Affinity Publisher’ın yeni bir iPad sürümünün yayınlanması bekleniyor.

02. Zoom

Tasarımcılar için En İyi 14 iPad Uygulaması
Zoom hızlı, kararlı ve zengin özelliklere sahip
 • Gereksinimler: iOS 8.0 veya üstü
 • Fiyatı: Ücretsiz

Zoom, en iyi video konferans uygulamalarından biridir. HD video ve ses akışına sahip kaydedilmiş video toplantılarının yazılı transkriptlerini içeren zengin özelliklere sahiptir (bu yalnızca ücretli bir seçenektir). Zoom’un ‘Ücretsiz’den’ Kurumsala kadar çeşitli fiyatlandırma seçenekleri vardır.

Covid-19 Pandemisinden dolayı Zoom için Behr tarafından özel olarak hazırlanmış arka plan görsellerine erişmek için Koronavirüs salgını için markalar neler yapıyor? bölümümüze bakabilirsiniz.

Şirket ayrıca, kullanıcıların bu zorlu karantina sürecinde bağlantıda kalmalarına yardımcı olmak için, ücretsiz plandaki grup toplantıları için zaman sınırlamasını askıya aldı.

03. Pixelmator

Tasarımcılar için En İyi 14 iPad Uygulaması
 • Gereksinimler: iOS 9.1 ya da üstü
 • Fiyatı: 4.99 $

Görüntü ve video düzenleme ve geliştirme araçlarıyla dolu Pixelmator, hareket halindeyken varlıkları ayarlamak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir. Sürükle ve bırak desteği sayesinde, kullanıcılar görüntüleri ve grafikleri iPad ve diğer uygulamalar arasında kolayca taşıyabilir.

Alternatif olarak görüntüleri iCloud Drive’da depolayabilir ve istediğiniz yerden erişebilirsiniz. iOS 12 teknolojilerinden yararlanan Pixelmator, sınıfının en iyisi Photoshop dosya desteği, Apple Pencil ile hassas çizim ve boyama imkanı ve çok daha fazlasını sunar.

04. Trello

Tasarımcılar için En İyi 14 iPad Uygulaması
Trello nerede olursanız olun işleri düzenli tutmanıza yardımcı olur
 • Gereksinimler: iOS 12.0 veya üstü
 • Fiyatı: Ücretsiz Başlangıç

İster büyük bir tasarım projesini koordine edin, isterseniz sadece bir temizlik rotası düzenlemeye çalışın, Trello işleri halletmek ve düzenli tutmak için harika bir araçtır. İnsanları projelerde ortak çalışmaya davet etmeyi kolaylaştırır ve üzerinde çalıştığınız her şey için özel panolar oluşturabilirsiniz. 

iPad uygulaması, daha büyük ekranından yararlanmak için iPad Pro için optimize edilmiştir ve nerede olursanız olun proje güncellemelerine ihtiyacınız varsa, Apple Watch ve hatta iMessage için kullanılabilir uygulamaları da vardır.

05. Procreate

Tasarımcılar için En İyi 14 iPad Uygulaması
Tamam, çizim uygulaması yok dediğimizde biraz yalan söyledik
 • Gereksinimler: iOS 13.2 veya üstü
 • Fiyatı: 9,99

Procreate gerçekten harika bir doğal medya uygulaması ve çok hızlı. Özellikle büyük güçlerden yararlanabilecek iPad’lerde. Dahası, büyük, ultra yüksek çözünürlüklü tuvaller iPad Pro için optimize edildi ve Apple Pencil ile de çalışacak. Procreate geçen yıl , çok beklenen metin aracını içeren büyük bir güncelleme yaptı . Daha yeni yükseltmeler, Apple Pencil’ı kullanırken eğim açısındaki iyileştirmeler ile ön plana çıktı.

Dikkate alınması gereken diğer çizim uygulamaları arasında Tayasui Eskizleri, Photoshop Sketch ve ArtRage sayılabilir.

Bir dijital illustrator, grafik tasarımcısı veya 3D sanatçısıysanız, muhtemelen en iyi çizim tableti (grafik tableti olarak da bilinir) kullanmak daha başarılı çalışmalar çıkarmanıza yardımcı olacaktır. En iyi Çizim Tableti kılavuzumuza bakmayı unutmayın.

06. Parallels Access

Tasarımcılar için En İyi 14 iPad Uygulaması
 • Gereksinimler: iOS 11.0 veya üstü
 • Fiyat: Ücretsiz Başlangıç

Ne kadar iyi bir iPad uygulaması olsa da, bazen masaüstü paketlerinizden birini kullanmanız gerekir. Ve iPad’inizden masaüstünüze ulaşmak için kullanabileceğiniz TeamViewer gibi çok sayıda uzak masaüstü uygulaması olsa da, yavaş çalışırlar, ayrıca bir dokunmatik ekranda fare ile çalışan bir uygulama bulmak oldukça güç.

Parallels Access işleri biraz farklı yapar, masaüstünüze tam erişim sağlar ve masaüstü uygulamalarınızı yerel uygulamalar olarak oluşturur, hareket halindeyken daha kolay kullanılmasını sağlamak ve aynı zamanda kolay çalışmanızı sağlamak için özel ‘Uygulama’ teknolojisini kullanır.

07. Noteshelf

Tasarımcılar için En İyi 14 iPad Uygulaması
İPad’inizi Noteshelf ile dijital bir eskiz defteri haline getirin 
 • Gereksinimler: iOS 12.0 ya da üstü
 • Fiyatı: 9.99 $

İstediğiniz şey, bir tuval yerine bir eskiz defterinin dijital eşdeğeri ise NoteShelf tam size göre. Bir şeyler yazmak yada bir toplantıda not almak için Noteshelf mutlaka aklınızda olsun.

Yazılı, sesli ve el yazısı notları güzel mürekkep efektleriyle karıştırma, belgelere ve görüntülere açıklama ekleme ve hatta uygulama tasarımlarını çizmek için kullanabilirsiniz. Özel kağıt tasarımları tanımlama yeteneği, onu son derece kullanışlı bir iPad uygulaması haline getiriyor. Basınç hassasiyeti için bir dizi üçüncü kalem ile eşleşme yeteneğine de sahip.

08. Adobe Comp CC

Tasarımcılar için En İyi 14 iPad Uygulaması
Adobe Comp, maketler ve tel çerçeveler için mükemmeldir
 • Gereksinimler: iOS 9.0 veya üstü
 • Fiyatı: Ücretsiz

Adobe, iOS için çok sayıda uygulama yapar, ancak Adeobe Comp cc özellikle iPad’de bir harika. Bununla birlikte, web, baskı ve daha fazlası için tasarımlarınızı hızlı ve kolay bir şekilde maketler ve tel çerçeveler halinde oluşturabilir ve daha fazla çalışmak için bunları Creative Cloud, InDesign, Illustrator veya Photoshop’a aktarabilirsiniz. İşe gidip gelme zamanınızı verimli bir şekilde kullanmak için harika bir yol, tabii ki pencereden boş bir şekilde bakmak da aynı derecede etkili olabilir.

iPad için Photoshop geldi. Şimdiye kadar oldukça sınırlı yeteneklere sahip olmasına rağmen, tam yazılım sürümüne değerli bir ekleme yapıldı. Ayrıca, Adobe şimdi iPad için Illustrator’ı beta olarak yayınladı, bazı şanslı kullanıcılar test çalışmasına katılacak, bu yüzden gözlerinizi tam sürümden ayırmayın.

09.Things 3 for iPad

Tasarımcılar için En İyi 14 iPad Uygulaması
Hatırlatıcılar ve Omnifocus arasında işler tatlı bir yer kaplar
 • Gereksinimler: iOS 12.1 veya üstü
 • Fiyatı: 19.99 $

Things 3 for ipad, Apple’ın Hatırlatıcılar uygulaması aslında çoğu insanın ücret ödeyerek satın aldığı uygulamalardan çok daha kullanışlıdır. Özellikle bir ekip arasında paylaşılabilecek hatırlatıcı listeleri oluşturursanız. Ancak daha başarılı bir yöneticinin karmaşık projelerinin üstesinden gelmenize yardımcı olacağından şüphemiz yok.

OmniFocus bizim için biraz fazla göz korkutucu. Bununla birlikte, bazı grupları tanımlamanıza izin verir, yeni görevler eklemeyi ve sıralamayı kolaylaştırır ve son teslim tarihlerinin ne yakınlık da olacağını kolayca görmenizi sağlar.

10. OmniPlan 3

Tasarımcılar için En İyi 14 iPad Uygulaması
OmniFocus ile büyük projeler çok daha kolay bir araya geliyor
 • Gereksinimler: iOS 13.0 veya üstü
 • Fiyatı: $ 99.99 Ücretsiz deneme sürümü mevcut)

Omni Group‘un yaptığı uygulamaları, biraz fazla karmaşık olduğu için zor bulmuş olsak da, proje planlama uygulamalarını bir zorunluluk haline getiren karmaşıklık tam da budur.

OmniPlan ile bir projenin belirli bölümlerine zaman ve kaynak ayırmak için Gantt grafikleri oluşturabilirsiniz ve her bir bölüm birbiriyle ilişkili olduğundan, çerçeve oluşturma sürecinin ne gibi pozitif maddi etkilerinin olacağını görebilirsiniz. Her şey canlı ve paylaşılırdır. Zamanlama imkansızlıklarını çözmenize yardımcı olur. Temel olarak: büyük projeler için son tarihlerine ulaşmak istiyorsanız, bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

11. Slack

Tasarımcılar için En İyi 14 iPad Uygulaması
Slack, takım iletişimi için harika (ve komik GIF’leri paylaşmak)
 • Gereksinimler: iOS 11.1 veya üstü
 • Fiyatı: Ücretsiz başlangıç

E-postada zaman harcamaktan nefret ettiğinizi biliyoruz. Biz de. Ekibiniz ile Slack’i deneyin. Slack ücretsiz bir başlangıç sağlar ve kullanmaya başladığınız zaman hayret edebilirsiniz.

Görünüşte sadece basit bir anlık mesajlaşma aracı olmasına rağmen, Dropbox ve Google Dokümanlar gibi çok çeşitli diğer hizmetlerle güzel bir şekilde çalışması ve böylece her şeyi bu kadar kolaylaştırması sayesinde son yıllarda (özellikle uzak çalışma ekipleriyle) oldukça popüler hale geldi.

12. Duet Display

Tasarımcılar için En İyi 14 iPad Uygulaması
iPad’inizi ikinci bir ekrana dönüştürün ve daha üretken olun
 • Gereksinimler: iOS 10.0 veya üstü
 • Fiyatı: 9.99 $ / 9.99 £

Duet Display, bir tasarımcı olarak daha üretken olmanın en kolay yollarından biri, bilgisayarınıza daha fazla ekran ekler, böylece ana ekranda çalışırken bir başka ekranda, e-posta (veya Slack!) görevleriniz arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır.

iPhone veya iPad’inizi, Mac veya PC’nizi ikinci bir ekranına dönüştürebilirsiniz. Bu özellikleri ile tasarımcılar için En iyi 13 iPad uygulaması listemizde bir yer kazanmış oldu.

Bunu yapan önceki uygulamalar kablosuz olarak çalışırken, Duet Display kablo üzerinden tam destekle çalışır. iPad’inizi, Mac’inizi benzeri bir grafik tablete dönüştüren Astropad’ı da incelemek isteyebilirsiniz.

13. Invoice2Go

Tasarımcılar için En İyi 14 iPad Uygulaması
Invoice2Go, faturalandırmanızı yönetmenin ideal yoludur
 • Gereksinimler: iOS 11.0 veya üstü
 • Fiyatı: Ücretsiz

Incoice2go, işinizi tamamlandığınızda, faturalandırmayı unutmak çok olasıdır, ancak iPad’inizle (veya iPhone hatta Apple Watch) nerede olursanız olun kolayca faturalar oluşturabilir, gönderebilir ve takip edebilirsiniz. 

Henüz biriyle başlamadıysanız Invoice2go iyi bir seçenektir.

Daha fazla okuyun:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu