Oyun Haberleri
Trend

Tüm zamanların en iyi 100 Süper Nintendo oyunu

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu sıralamamızda 40. sıradayız.

40. Kirby Süper Yıldız – Kirby Super Star

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Kirby Süper Yıldız – Kirby Super Star ekran görüntüsü

Kirby’in Gameboy’daki oyunlarının büyük bir hayranıyız ve favori marshmallow tipi elektrikli süpürgenin SNES versiyonu bir dönüm noktasıdır. Gameboy oyunlarına aşina olanlar, harika, renkli görseller ve daha fazlasıyla karşılacaklardı.

41. Mortal Kombat

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Tüm zamanların en iyi 100 oyunu Mortal Kombat

Meşhur şiddetli dövüş serisinin ilk bölümü Mortal Kombat, oyuncuları Johnny Cage ve Scorpion gibi karakterlerle tanıştırdı. Bu oyun o kadar çok tartışmaya neden oldu ki, oyun şiddeti değerlendirme sistemi bu nedenle icat edildi.

42. Mega Man X2

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Mega Man X2 oyunundan bir ekran görüntüsü

Mega Man X’in karanlık ve daha olgun hikayesi ile geri döndü. Maverick Avcısı X, X’i yok etmeye niyetli olan X Hunters adlı bir üçlü tarafından avlanıyor.

Bazı oyuncular, oyunun oynanışı açısından bir öncekine benzemesinden hoşlanmadı, ancak harika oyunun övülmesi gerektiğine inanıyoruz.

43. Tetris Saldırısı – Tetris Attack

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Tetris Saldırısı – Tetris Attack oyunundan bir ekran görüntüsü

Tetris lisansına sahip olmasına rağmen, Tetris’e benzemiyor. Elbette, bu bir puzzle oyunu ve eğlenceli bir oyun, ama hepimizin aşina olduğu bir blok oyunu değil. Bunun yerine, Yoshi’nin Adası’nda yer alan Nintendo karakterleriyle dolu. Düşmanlara karşı oynuyorsunuz ve sonunda Bowser’ın kendisiyle yüzleşiyorsunuz.

44. Tecmo Super Bowl

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Tecmo Super Bowl oyunundan bir ekran görüntüsü

Madden oyunlarından önce, NFL markalarının kullanımına izin veren ilk futbol oyunuydu; bu, oyundaki takımların NFL’deki asıl takımlar ve oyuncular olduğu anlamına geliyordu. Bu oyun, 1989’daki Tecmo Bowl’un devamı. Bu oyun büyük ölçüde genişleyerek oyun kitaplarının, oyuncu istatistiklerinin ve daha fazlasının geliştirilmesine ilham kaynağı oldu.

45. Disney’s Aladdin

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Disney’s Aladdin oyunundan bir ekran görüntüsü

Aladdin, sinemalarda görünen ilk filmlerdendi, tabii ki, Disney, video oyunu uyarlaması yapmak zorunda kaldı. Harika grafikler ve ses ile birleştiğinde harika bir klasiklik mekaniği olan ciddi bir oyundu.

46. Pilot kanatları – Pilotwings

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Pilot kanatları – Pilotwings oyunundan bir ekran görüntüsü

Bu uçuş simülatöründe, Mode 7 yongası tüm ağır kaldırma işlemlerini yapıyor ve kurallara uyuyor. Oyun içinde, pilot lisansınızı almaya çalışıyorsunuz, farklı denemelerden ve gökyüzünde uçmaktan farklı yollardan geçiyorsunuz. 1996 yılına kadar 2 milyonun üzerinde kopya satmıştı.

47. Kader – Doom

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Kader – Doom oyunundan bir ekran görüntüsü

PC’de FPS klasiği, 1995’te ev konsollarına, özellikle de SNES’e girdi ve PC ‘lere sahip olmayan kişilerin Mars’a giderek katliamı deneyimlemelerini sağladı. Orijinal oyunun doğrudan bir temeliydi.

Bu oyun, yalnızca konsolları olan insanlar için FPS’ye harika bir giriş oyunu oldu.

48. Evermore’nin Sırları – Secrets of Evermore

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Evermore’nin Sırları – Secrets of Evermore oyunundan bir ekran görüntüsü

Bu RPG oyunu, bir aksiyon-rol yapma oyunudur. Bu, bir gencin ve köpeğinin klasik bir hikayesiydi. Oyuncuları, hem genç çocuk hem de şekil değiştiren köpeği olarak oynatmayı sağlayan fantastik bir oyundu.

49. Aslan Kral – The Lion King

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Aslan Kral – The Lion King oyunundan bir ekran görüntüsü

SNES’deki bir başka Disney sürümü olan The Lion King, aynı isimdeki aile filminden bir uyarlamadır. Filmin farklı bölümlerinde oynarsınız ve en sevdiğiniz karakterlerin hepsini görürsünüz. Oyun zordu ama son derece tatmin ediciydi; Örneğin Scar’ı mağlup etmek ciddi bir başarıydı.

50. Şeytan’ın Arması – Demon’s Crest

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Şeytan’ın Arması – Demon’s Crest oyunundan bir ekran görüntüsü

Konsol üstünlüğünde, SNES’in yana kaydırma ustası olduğunu düşünüyorum. Firebrand, kötü Falanks’a ve onun farklı armalardaki saplantılarına karşı koyması için oluşturuldu. Benzersiz yetenekler, oyuncuyu farklı aşamalardan ilerletir.

51. Mega Man X3

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Mega Man X3 oyunundan bir ekran görüntüsü

SNES’in Mega Man oyunlarının üçüncü bölümünde X’in cyborg bölümüne geri döndük. Önceki iki oyunda olduğu gibi, Mavericks denilen haydut androidlerin ilginç hikayesi ile sorun yaratmaya başladı. X ve Zero olarak, oyuncu power-up’ları toplayacak ve power-ups ve mükemmel platform savaşlarıyla dolu 8 seviyeyi geçecek.

52. Süper Yıldız Savaşları: İmparatorluk Geri Dönüyor – Super Star Wars: The Empire Strikes Back

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Süper Yıldız Savaşları: İmparatorluk Geri Dönüyor – Super Star Wars: The Empire Strikes Back oyunundan bir ekran görüntüsü

The Empire Strikes Back adlı ikinci Star Wars filmi ile çakışan Süper Yıldız Savaşları Evrenine geri döndük. Bu oyunun içeriği devrim niteliğindeki bir oyundu.Oyun akışı öncekinden daha iyi hale getirilmişti.

Luke kuvvet güçlerini alıyor ve artık ışın kılıcıyla blaster ateşini saptırabiliyordu.

53. Castlevania: Dracula X

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Castlevania: Dracula X oyunundan bir ekran görüntüsü

Gecenin Senfonisi oyuncuları, Richter’in Drakula ile karşılaştığı sahneyi hatırlayacaktır. Bu Dracula X’in son seviyesidir. Bu başlıkta, Richter Belmont, Dracula’yı yenerek görevini yapıyor. Bununla birlikte, Richter, sevgilisi Annette’i kurtarmanın yanı sıra, ilginç canavarları ve uşakları yenme görevini üstleniyor.

54. Clay Fighter

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Clay Fighter oyunundan bir ekran görüntüsü

Bu çarpık dövüş oyunu, topraktan yapılan savaşçıların ilginç bir kurgusunu alıyor. Savaşçı kadrosu, Boogerman, Bad Mr Frosty, Ickybod Clay ve Zappa Yow Yow Boyz gibi yaratıcı ve renkli karakterlere sahip. Mortal Kombat ve Street Fighter gibi çağdaş dövüş oyunlarının bir parodisidir.

55. Batman Dönüyor – Batman Returns

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Batman Dönüyor – Batman Returns oyunundan bir ekran görüntüsü

Aynı isimdeki filme dayanarak, bu oyun, o zamanki filmden daha iyidi. Platform öğeleri içeren bir dövüş oyunu. Karanlık tarzı oldukça havalı ve pelerinli BATMAN olarak, bir sürü düşmanınız var.

56. Ogre Savaşı: Kara Kraliçe Yürüyüşü – Ogre Battle: March of the Black Queen

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
March of the Black Queen oyunundan bir ekran görüntüsü

Bu 1995 yılında piyasaya sürülen bir RPG oyunu.

İçinde, siz ve klanınız ile birlikte, zalim bir imparatorluğa karşı başarılı bir şekilde isyan etmeyi amaçlayan bir ortaçağ dünyasındasınız. Kötü imparatoriçe savaşa girmek için farklı isyancı sınıflarını kullanıyoe. Sonunda savaşta kötü bir imparotorluğu yenerek, görevi tamamlayacaksın.

Eşsiz bir RPG oyunuydu, bu oyun gerçek zamanlı taktiksel özellikleri birleştiriyor.

57. Son Dövüş 2 – Final Fight 2

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Final Fight 2 oyunundan bir ekran görüntüsü

Evet, dövüş kralının kralı geri döndü. Bu, SNES’teki ilk oyunun, arkadaşların sokakta birbirleriyle, oynamasına izin vermediğinden, ileriye doğru büyük bir adımdı. Mike, Carlos veya Maki olarak oynuyorsunuz.

58. Son Dövüş 3 – Final Fight 3

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Final Fight 3

Final Fight 3, Final Final Fight deneyimi olarak üçüncü kez cazibesi ile burada.

Büyük hikayesi ve daha fazla dövüş mekaniği ile burada. Önceki iki oyunun tüm draması bu oyunda birleştirilmiş: çete şiddeti, dramatik bir hikaye ve tanıdık yüzler. Mike, Guy, Lucia ve Dean olarak oynayabilirsiniz.

59. Knights of the Round

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Knights of the Round

Yuvarlak masayı bilirsiniz, tabi ki Kral Arthur ve şövalye arkadaşlarının toplanacağı masaydı bu. Bu oyun harika aksiyon ve bağımlılık yapıcı bir dövüş mekaniği ile doludur. Ortaçağ Savaşı olarak tasarlanmıştı.

60. Yıldız Okyanusu – Star Ocean

Tüm zamanların en iyi 100 oyunu nostalji
Yıldız Okyanusu – Star Ocean

Star Ocean, bir hastalığı tedavi etmeye çalışan bir grup arkadaşın hikayesini anlatıyor. Bunu yaparken, iki süper güç arasında ki galaksiler arası bir savaşa rastlarlar. Hikaye, RPG bilim kurgu oyunlarının tüm harika özelliklerini içeriyordu. Gelecek teknolojiler, harika karakterler ve oynayacak zengin ve geniş bir dünya.

Önceki sayfa 1 2 3 4 5Sonraki sayfa
Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu