3DOyun Motorları
Trend

KITBASH3D 4.0 Unreal Engine ve Unity için Geliyor

KitBash3D 4.0, Unreal Engine ve Unity için artık çok önemli bir yere sahip. İşte yeni 3D işleyişi ve yeni bir 3D kitini ücretsiz olarak nasıl deneyebileceğiniz.

KitBash3D‘nin 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana, dijital sanatçılar kitlerini görsel efekt projelerinde, oyunlarda, konsept sanatta, mimari tasarımlarda ve daha fazlasında harika dijital dünyalar yaratmak için kullanabiliyorlar. Sanatçı iş akışları değiştikçe (özellikle gerçek zamanlı artışla birlikte), KitBash3D’nin teklifleri de değişiyor.

KitBash3D artık piyasadaki en büyük oyun motorlarından ikisi olan Unreal Engine ve Unity için destek sunuyor. Ayrıca Houdini uyumluluğu, UV’ler, gölgelendiriciler ve diğer birçok özellik ile ilgili iyileştirmeler de yapıldı. Fikir şu ki, KitBash3D artık sadece sanatçılarla oynamaya hazır değil; seviye tasarımcılarının, bağımsız geliştiricilerin ve diğerlerinin çalışmalarını bir sonraki seviyeye taşıması için hazır.

Kitbash3D ‘ninde içerisinde bulunduğu, haftalık olarak sunduğumuz teknoloji haber videomuz:

Haftalık Teknoloji Haberleri bölümlerimize, Teknoloji Haberleri bölümünden ulaşabilirsiniz.

KitBash3D 4.0 ‘daki yenilikler

KITBASH3D 4.0 Unreal Engine ve Unity için Geliyor

Peki, KitBash3D 4.0’daki yenilikler nelerdir? KitBash3D 4.0’a yeni gelen özellikler arasında özellikle oyun değiştiriciler, kesinlikle Unreal Engine ve Unity için yerel dosyaları ele almalarıdır. Ancak KITBASH3D 4.0, Unreal Engine ve Unity gelişimi dışında bir sürü yeni özellik eklenmiştir. Eklenen bu yeni özelliklerin tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

İlk olarak, oyun motorları için desteğin uygulanmasının KitBash3D’nin iş akışında büyük değişiklikler gerektirdiğini söyleyebiliriz. KitBash3D ekibi “Kutudan çıkar çıkmaz”, mümkün olan en iyi varlıkların bir sahneye sürükleyip bırakarak bir dünya inşa etmeye başlamasını istediklerini dile getirdi. Ele alınan ilk konu, tamamen temiz bir geometri. Diğer geleneksel 3D yazılımlar, geometri söz konusu olduğunda çok daha esnek olabilir, ancak oyun motorları bu kapsamda değildir. Oyun motorlarına uyumda dahil olmak üzere, temiz topoloji, dörtlü poliler ve sıfır ngons’lar listedeki şeylerden sadece bir kaçıdır. İlk kitlerinden bazıları, buna uyum sağlaması için bile yeniden modellenmiştir.

KITBASH3D 4.0 Unreal Engine ve Unity için Geliyor

Oyun motorlarına Neden Odaklanıldı?

KITBASH3D 4.0 Unreal Engine ve Unity için Geliyor

Şu anda birçok yaratıcı endüstride gerçek zamanın yarattığı etkiden kaçınmak imkansız. Bugün bu motorlardan çıkan işler o kadar etkileyici ki artık neyin gerçek olduğunu bile söyleyemiyorsunuz.

Kitbash3D ‘den 3D sanatçısı Darren Butler, bu sorulara yanıt veriyor.

Butler, “Tüm platformlar için en son video oyunları yaratılıyor, sanal prodüksiyon artık standart bir iş akışı olacak ve bence bunun sadece başlangıç ​​aşamasını görüyoruz” diye ekliyor Butler. “COVID-19’un eğlence dünyasına neler yaptığına bakın! Bu, devasa film stüdyolarını filme alma yöntemlerinde değişiklik yapmaya zorluyor. Bunu desteklemeye hazır olmak istedik. “

“Sonra, 4.0 iyileştirmelerinin başka bir parçası olan UV’ler var. Geleneksel 3D paketlerimizde, örtüşen UV’lere sahip olmak bir sorun değildi, ancak örtüşmeyen UV setleri sağlamak için yeni bir iş akışının yanı sıra özellikle ışıklandırmayı baking için ikincil bir kanalı ele aldık.” diye ekliyor.

Gölgelendirici gelişmelerinde Butler, KitBash3D’nin artık eksiksiz bir fiziksel tabanlı işleme (PBR) gölgelendirici sistemine geçtiğini söylüyor. “Mümkün olan en basit ve gerçekçi gölgelendiricilere sahip olmak istedik ve PBR bunu bizim için yapıyor. Kullanımı kolay, ayarlaması kolay. “

4.0 ile ilgili ek iyileştirmeler arasında, daha sağlam bir adlandırma kuralı benimseyen, 4K PNG’ler sağlayan ve kitleri daha mantıklı parçalara ayıran Butler’ın ayrıntıları yer alıyor. KitBash3D’nin buradaki amacı sadece oyun motorlarında kit kullanımını çok daha iyi hale getirmek değil, aynı zamanda Blender ve Maya gibi daha geleneksel 3D paketlerdeki deneyimi de iyileştirmektir.

Ayrıca en iyi 3d modelleme programının ne olduğunu öğrenmek için en iyi 3d modelleme yazılımı bölümümüze bakmayı unutmayın.

KitBash3D 4.0 ‘a Başlarken

KITBASH3D 4.0 Unreal Engine ve Unity için Geliyor

Yeni KitBash3D, daha geniş bir kullanım yelpazesi için de tasarlanmıştır. Butler bunu; “Çok uzun zamandır, yalnızca görsel efekt dünyasına hitap eden bir kişiliğimiz vardı. Bunlara örnek verecek olursak, manzara çekimi için bir şehir manzarası yada uzak bir arka plan mat resminde bir kale idi. Bunun yerine, şimdi hedefimiz tam karşınızda olan dünyaları yaratmak! Neler yaratabileceğimiz konusunda sınırımız yok ve bu KitBash3D’nin güzelliği. Sadece hayal gücümüz bizim sınırlarımızdır. ” diye açıklıyor.

Ekip, KitBash3D’nin bu kabiliyete ulaşmasına yardımcı olmak için görsel efekt süpervizörü Jeff Ranasinghe’yi Ar-Ge başkanı olarak işe aldı. Daha önce Method Studios ve Image Engine gibi görsel efekt stüdyolarında çalışmış ve model verilerini ve doku haritalarını kullanarak bir kitin birden çok temsilini oluşturabilen ardışık düzen benzeri bir araç ortaya çıkarmıştır.

Ranasinghe şöyle açıklıyor: “Bir kit satın alan bir kullanıcı onu istediği herhangi bir formatta indirebilir. Öyleyse, bir kiti bazı fotogerçekci çalışmalar için kullanıyorsa, bir sonra ki sefer o kiti oyun motoru teknolojisi ile oynamak için oyun motoru formatına uygun indirebilir. Gölgelendiricileri nasıl bir araya getireceklerine ya da bir şeyleri nasıl import edeceklerine dair tüm o cehennemi çözmeleri gerekmiyor. Gidip alabilmeleri için hepsi orada. “

Ranasinghe, “Bir varlığa sahip olmak ve onu birden çok yerde kullanmak oldukça güzel” diyor. “Bunu her zaman bu şekilde yapmanın faydası buydu, ancak 4.0 ile Unreal, Unity ve Houdini’yi içeren yeni temsillerin ortaya çıkışı bunu daha da iyi hale getiriyor.” diye belirtti.

KitBash3D ‘nin kalbindeki sanatçılar

KITBASH3D 4.0 Unreal Engine ve Unity için Geliyor
Kits 4.0 Cinematic’te Gizli Laboratuvarların içindeki Gerçek dışı adam.

Profesyonel projelerden kişisel sanat eserlerine kadar KitBash3D kullanan büyük bir sanatçı topluluğu zaten var. Sadece birkaç kilit kullanıcıyı yakaladık, bazıları da Kits 4.0 Cinematic’e doğrudan katkıda bulundu. Joey Camacho, bir 3D tasarımcı ve AvantForm‘un kurucu sanatçısıdır. Onu Raw and Rendered‘dan da tanıyor olabilirsiniz. KitBash3D’nin erken bir uygulayıcısıydı.

“KitBash’i ilk kez birkaç yıl önce ücretsiz numune paketleriyle keşfettim. Onları diğer bazı VDB varlıklarıyla birlikte nasıl çalıştıklarını öğrenmek için birkaç günlük render’larda kullanıyordum. KB3D’deki çalışanlar, varlıkları dramatik, gizemli ve güzel bir şekilde sergilemek için gerçekten temiz, stüdyo tarzı ürün render’ları ve Kitlerin ayrıntılarını ve özelliklerini sergilemek istediler. Işıklandırma ve dokularla titiz bir şekilde çalışmayı seviyorum ve bu, birlikte çalışmak için mükemmel bir fırsattı.”

Kits 4.0 Cinematic için, Camacho’ya varlıkların açılış sahneleri oluşturma görevi verildi.

Bu arada, Axis Studios gerçek zamanlı CG süpervizörü Floyd Billingy, Kits 4.0 Cinematic’e önemli bir katkıda bulundu. “Bu bölgeyi doldurmak ve ilginç kompozisyon oluşturmak için bu özel kiti kullanılarak bilimkurgu laboratuvar sahnesinde çalıştı. Ardından sahneyi bitirmek için UE4’ün gücünü kullandı.

Billingy, KitBash3D’yi Axis projelerinde zaten kullanıyordu ve bunları dar teslim tarihlerinde yüksek kaliteli ortamlar oluşturmak için kullanıyordu. “KitBash, tasarım ve kompozisyon konusunda daha özgür olmanızı sağlıyor” diyor. “Bu önceden hazırlanmış kitleri kullanmak, başlangıçta tıkanıklıklar ve homurdanmalara boğulmanıza gerek kalmadan fikrinizi ileriye taşımanıza yardımcı oluyor. Varlıklar yüksek kalitede ve tüm parçalar açık ve düzenlenebilir. “

Konsept tasarımcısı Ben Mauro, film ve oyun tasarımları için oradaki pek çok kişiye aşina olacak. Kendisi ayrıca kişisel ve profesyonel işler için Blender ve Octane kullanmaya başladığında kitleri araştıran bir KitBash3D kullanıcısı. Mauro, “Kitler, çeşitli projeler için sahneleri ve ayarları hızlı bir şekilde modellemek için gerçekten harika, böylece müşterilerim için olabildiğince verimli bir şekilde harika görüntüler oluşturmaya odaklanabiliyorum,” dedi.

KITBASH3D 4.0 Unreal Engine ve Unity için Geliyor
KitBash3D Sci-Fi Endüstriyel kiti için Ben Mauro’nun kapak resmi.

Sanatçıların gücü

Darren Butler, “Bu karanlık zamanlarda, kelimenin tam anlamıyla binlerce sanatçının güzel sanat eserleri yapmaya katıldığını görmek çok şaşırtıcıydı” diyor. “İnsanların 3D sanatı yaratma şeklini gözlerimi açtı.”

Kits 4.0 sürümü için tam zamanında eklenen bir bonus, kullanıcıların en yeni modelleri test sürüşünde vermelerine olanak tanıyan ücretsiz Neo City kitidir. Ücretsiz mini kiti indirmek , KitBash3D’nin en popüler tam dünya kitlerinden bazılarından seçili parçalara erişmenizi sağlar: Neo Tokyo, Neo Tokyo 2, Cyber ​​Streets ve Neo Shanghai.

KITBASH3D 4.0 Unreal Engine ve Unity için Geliyor
KitBash3D’den ücretsiz Neo City ‘nin bir parçası.

Butler, “KitBash3D 4.0’ın dünya çapında kelimenin tam anlamıyla milyonlarca kullanıcısı topluluğu için ne yaptığını görmek için sabırsızlanıyorum” diyor. “Hayal gücümüz sınırlarımız olduğu için aynı şey sanatçılar için de geçerli. Şimdiye kadar yapılmış en nefes kesici, en hayranlık uyandıran, tuhaf, cesur, fantastik görüntüleri görmeyi umuyorum. Video oyunları, filmler, kısa filmler, konsept sanat, sanal prodüksiyon, VR, AR, adını siz koyun, KitBash3d’de dünyanın her köşesindeki her sanatçının bunu başarmasına yardımcı olmamızı istiyorum. “

Yeni KitBash3D’yi kullanmaya hemen başlamak için tekliflere göz atabilirsiniz.

Daha fazla oku:

Etiketler
Online Eğitime Özel Masaüstü Bilgisayar Kampanyası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu